divadlo

Letné divadielka v Medickej záhrade

Príďte si do Medickej záhrady pozrieť letné detské divadielka.

Táto akcia sa konala v minulosti

1. 7., 10.00 h GULLIVEROV DENNÍK, Divadlo Hotel Mária (Banská Bystrica). 
Rozprávka na motívy románu Jonathana Swifta Gulliverove cesty. V tejto rozprávke okrem všeobecných známych Obrov a Liliputánov hrdina stretne pirátov a navštívi lietajúci ostrov a krajinu koní. Všade sa stretáva s hlavným problémom a to je rôzne správanie a zvyky. Tak si diváci odnesú okrem zážitku a zábavy aj poučenie o tom, ako sa správať k druhým osobám. Namiesto opovrhovania je treba viac tolerancie a pochopenia. 

8. 7., 10.00 h KOZLIATKA, Divadlo Tuš
Boli ste už na karnevale? Barborka ešte nikdy. Pomôže jej kamarát Martin. No ako ísť na karneval, keď už nie sú žiadne masky. Ostali posledné – maska kozy a vlka. Nevadí, aspoň si môžu zahrať veselú rozprávku alebo rovno dve - o kozliatkach neposlúšných ale i poslušných.
Inscenácia vznikla na motívy rozprávok od Márie Rázusovej-Martákovej a Jaroslavy Blažkovej z knižky Kozliatka. 

15. 7., 10.00 h PRINCEZNA NA HRÁŠKU, Divadlo Koráb (Brno, CZ) 
Nie je ľahké nájsť kamaráta, ešte horšie je, keď chlapec hľadá kamarátku a najhoršie je, keď citlivý princ hľadá citlivú princeznú a ešte k tomu má prísnu mamičku a dobrého otecka, ako to už býva. Vtedy je každá rada drahá! Ešteže chytrý papagáj Žakinka má radu vždy po ruke...

22. 7., 10.00 h JAK BYLO KDYŽ NEBYLO, Nezávislá divadelní scéna SemTamFór (Slavičín, CZ)
Na svete je to už tak raz zariadené a každý z nás to veľmi dobre pozná. O čom je reč? O úplne obyčajných veciach, ako je strach z búrky, na čo je dobrý oheň,prečo je dobré mať strechu nad hlavou atď. To všetko nám, malým a bojácnym dokáže vysvetliť hocijaký dospelý v našom okolí. Ale ako to bolo kedysi dávno, keď sa na svete objavil úplne prvý človek a na všetko bol úplne sám? Príďte sa pozrieť na starý ako ľudstvo samo, príbeh pre malých aj veľkých. Přijďte se podívat na  příběh starý, jako lidstvo samo, příběh pro malé i velké.

29. 7., 10.00 h PRÍBEH RYTIERA, Teater Komika (Bratislava)
Jarmočné divadlo o rytierovi hľadajúcom to najobyčajnejšie ľudské šťastie. Putuje cestou-necestou až prichádza na zámok, kde býva krásna princezná. Jej priazeň si však musí získať svojim umom, ale i chrabrosťou a odvahou v rytierskom turnaji. A či to šťastie skutočne nájde? Presvedčte sa na vlastné oči.

5. 8., 10.00 h DCERY MATKY ZEMĚ, Divadlo ToTem (ČR)
Bábková hra na motívy indiánskych mýtov nás zavedie do ďalekej a dávnej Ameriky. Dozviete sa,ako sa z lovcov stali poľnohospodári a stretnete sa s indiánmi, ktorí objavili tajomstvo troch dcéry Matky Zeme: Fazuľa, Kukurica a tekvica.
Hra je pre deti aj dospelých, vegetariánov a mäsožravcov, indiánov a belochov.

12. 8., 10.00 h FIFO, VIERKA A ZAČAROVANÉ PRASIATKO
Malý huncút Škriatok Špinko začaruje neposlušné prasiatko Kvík a unesie ho na svoj hrad. Keďže Fifo a Vierka majú dobré srdce, rozhodnú sa prasiatku pomôcť. Potrebujú k tomu však pomoc všetkých detí a zvieratiek, ktoré žijú v rozprávkovej krajine. Celý dej je sprevádzaný poučnými témami ako sú osobná hygiena, základy správneho chovania, dôležitosť priateľstva a pomoc blížnemu.

26. 8., 10.00 h TDpaslík, Divadlo na Hojdačke
Veselá bábkovo-činoherná rozprávka o zákradnom trpaslíkovi a jeho kamarátoch, s pesničkami a inteakciami s publikom. Hlavný hrdina sa vydá zastaviť slnko, aby na jeseň neodkvitla kamarátka slnečnica. Na cestu sa vydá spolu so svetluškou a bocianom, ktorí mu na neľahkej ceste pomáhajú. Príbehovo sa zameriavame na 4 ročné obdobia, ale venujeme sa aj logopedickej téme…

2. 9., 10.00 h GUĽKO BOMBUĽKO, Divadlo Tuš
Veselé a nápadité príhody prešibaného nezbedníka Guľka Bombuľka a jeho kamarátov.

9. 9., 10.00 h ZAJKO FAJKO A HADÍK VADÍK, Agentúra MaKiLe
Strážkyne lesa Katlinka a Silvána vás prevedú príbehom o priateľstve. Alebo o hádke? Veď posúďte sami:
Zajko Fajko je usilovný záhradkár a stará sa o svoje kvietky. Preto ho neteší, ak mu niekto behá, tancuje a či spí na lúke. A keď sa doplazí hadík Vadík, ktorému všetko vadí, a nechce odísť, stane sa nešťastie a hadík je zranený. Nájde sa medzi divákmi „kvalifikovaný“ doktor, aby hadíka vyliečil a priateľstvo hadíka a zajka obnovil?

16. 9., 10.00 h HLÚPE KURA, Divadlo JAJA
Deti sa zábavnou formou dozvedia o fantastických prírodných úkazoch: ako prichádzajú na svet kuriatka, prečo húseničky cez zimu spinkajú, čo sa im sníva a všeličo iné…).
Hlúpe kuriatko neposlúcha svoju mamičku a utečie jej do sveta. Stretne veľa zvieratiek a samé na vlastnej koži sa presvedčí, že “mamička mala pravdu”.

Odporúčame

ihriská a parky

Železná studienka a Partizánska lúka

Patria medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Obe sú súčasťou Bratislavského lesoparku a nachádzajú sa na juhu...Viac
blog

Top 10 kaviarní s detským kútikom

Hľadáte kaviareň, kde si budete môcť kávu aj vychutnať a v pohode dopiť? A kde sa vaše deti budú cítiť tiež dobre? Pripravili sme...Viac
14.02.2016
odporúčame!
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!