divadlo

O čertovi Kolofónovi

V rámci Vianočného knižného bazáru sme okrem aktivít pre deti, ako ozdobovanie medovníkov, vyrábanie vianočných pozdravov a vianočných ozdôb sme v predvianočnom čase pripravili predstavenie divadla Morgonrock O čertovi Kolofónovi, ktoré bude zahrané klasickými drevenými marionetami.

Táto akcia sa konala v minulosti

Hlavný hrdina čert Kolofón sa vyhne práci veľkým oblúkom, pokiaľ je to možné a medzi jeho obľúbené aktivity patrí jedlo a spánok. Pokojné prežívanie naruší jeho nadriadený Lucifer, ktorý ho v rámci úsporných opatrení pošle na zem, aby priviedol aspoň dve neposlušné deti.

Tak sa začne Kolofónova púť na zemskom povrchu a všetko naberie na obrátkach, keď sa mu do cesty pripletú dve hyperaktívne deti fičiace si na biostrave Janko a Marienka. Ak máte radi moderne a s humorom poňaté klasické rozprávkové príbehy, nemali by ste túto show zmeškať.
Predstavenie so živým hudobným sprievodom je vhodné pre deti od 3 rokov a výdatne sa zabaví aj dospelé publikum.

Podľa tejto veselého príbehu vznikla aj kniha s rovnomenným názvom, ktorú si môžete požičať v detských a rodinných pobočkách našej knižnice.

Miesto: Miestna knižnica Petržalka "petržalská knižnica", Prokofievova 5, Bratislava

Vianočný knižný bazár

Scenár, réžia: Peter Gärtner
Scénografia: Patrik Steinocher
Kulisy: Matej Riger
Dĺžka predstavenia: 60 minút
Vstup je voľný.

Odporúčame

ihriská a parky

Železná studienka a Partizánska lúka

Patria medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Obe sú súčasťou Bratislavského lesoparku a nachádzajú sa na juhu...Viac
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
ihriská a parky

Vodárenská záhrada

Oddýchnite si vo Vodárenskej záhrade, ktorá je pre vás otvorená každý deň. Nachádza sa v areáli múzea, v tesnej blízkosti...Viac
koncert

Sergej Prokofiev - Peter a vlk

So 1.2.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!