iná akcia

EduHry - deň plný hier na rozvoj a vzdelávanie detí

Výnimočné podujatie EduHry je späť! Príďte v sobotu 17.3. do DK Zrkadlový Háj v Petržalke a objavte spolu s deťmi svet hier, ktoré vzdelávajú a rozvíjajú ich schopnosti.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pre deti je pripravený celodenný program plný zábavných aj poučných aktivít. Každý z vystavovateľov si pre malých návštevníkov pripravil vlastné hry, deťom sa budú venovať skúsení animátori. Tí rodičom radi vysvetlia, ako hračky fungujú a ktoré schopnosti dieťaťa rozvíjajú. Pripravili sme si široké spektrum hračiek a hier pre všetky vekové skupiny a rôzne odvetvia rozvoja. O tie najlepšie hračky si deti aj zasúťažia.

Celodenné aktivity:
Zábavné tvorenie s kinetickým pieskom a modelovacou hmotou Mad Mattr®.
Farebný stavebnicový svet plný magnetov, guľôčkových dráh a kociek.
Kreslíme si svoju dúhu s voskovkami Crayon Rocks®.
Učíme sa hrou s LOGICO a LÜK.
Hračkáreň pre najmenších plná drevených stavebníc na rozvoj jemnej motoriky.
Veselé tváričky pre malé detičky s profesionálnou maskérkou Riou počas celého dňa!

Program:
10,00 – začíname
10,30 - súťaž Vymodeluj svoje obľúbené zvieratko
11,00 - Mačičky a televízor
Všetky deti majú rady zvieratká, najmä šteniatka a mačiatka.  Všetky deti sa radi dívajú na televíziu, ale nevedia, čo sa môže stať, keď to s pozeraním preženú. My to však vieme a radi vám to ukážeme.  Zavítame do zázračného sveta zvieratiek a s pomocou detí naučíme neporiadne mačičky, čo je dobré a zlé.
15,00 - Čarovné ostrôžky
Veselé vystúpenie detí známeho tanečného súboru inšpiruje aj vás a vaše deti. Po vystúpení je pripravený 
pre všetky deti tanečný workshop
15,00 - Čítankovo 
Deti sa započúvajú do príbehov, v ktorých sa dozvedia, prečo má lož krátke nohy a kto je skutočný kamarát
16,00 - súťaž Hráme sa s LOGICOu  
17,00 - Tombola o pekné ceny

Počas celého dňa budú k dispozícii odborníčky z oblasti logopédie a špeciálnej pedagogiky zo súkromného centra Asobi. Rodičia môžu bezplatne konzultovať a pýtať sa otázky, na ktoré im odborníčky radi odpovedajú.

Vydavateľstvo Pro Solutions ponúkne malým čitateľom a rodičom knižnicu plnú detských kníh a pracovných zošitov. Voľné čítanie a aktivity s detskými knihami, ktoré sú plné aktivít.

Šikulkovo je slovenská značka drevených edukačných hračiek, ktoré hravou formou podporujú rozvoj jemnej motoriky, rozpoznávanie tvarov, farieb, čísel, abecedy a ďalších zručností.

V knižnici Piqipi sa deti vyhrajú naozaj dosýta. Textilné knižky skrývajú kopec gombíkov, predmetov, zvieratiek, šnúrok a iných špeciálnych doplnkov, ktoré deti s radosťou skrývajú, otvárajú a zatvárajú. Okrem toho sa pri tomto špeciálnom čítaní naozaj veľa naučia.

Krabičky, ktoré tvoria základ stavebnice IKAMIGO®, skrývajú veľký potenciál pre rozvoj kreativity. Zabavia a precvičia tvorivosť, fantáziu, jemnú motoriku či priestorovú predstavivosť nielen detí, ale aj nejedného dospeláka. Príďte sa presdvedčiť.

Deti si postavia vlastný svet z dreva a magnetov. Drevené domčeky, garáže, mosty a ohrady, ktoré si deti najprv postavia a potom sa s nimi aj zahrajú, to je podstata stavebníc Drevoland Tosa

Príďte si s deťmi vyskúšať didaktické hry, ktoré sú súčasťou edukačných kurzov Planétka Mia.  Program edukačných aktivít Planétka Mia je vhodný pre deti vo veku 2 – 3 roky. Je založený na vzájomnej spolupráci dieťaťa a mamičky (prípadne iného rodinného príslušníka). Podporuje tiež sociálnu integráciu dieťaťa z rodinného prostredia do nového kolektívu s menším počtom detí rovnakého veku. To všetko formou hry a zážitkového učenia, s využitím riekaniek, pesničiek, didaktických a námetových hier. Pri jednotlivých aktivitách sú zapojené všetky zmysly, aby sa deti rozvíjali po stránke kognitívnej, emočnej a motorickej. 

 

Vstupenky pre deti (vo výške 4,- Eurá) môžete zakúpiť na priamo na podujatí, v predajni Vnímavé Deti v Bory Mall alebo na webe eduhry.sk. Sprevádzajúci rodičia majú účasť zdarma!
 

Odporúčame

blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!
iná akcia

Ateliér pre dospelých so strážením detí

Št 13.12.2018 / DC Ihrisko, Halašova 25/A
odporúčame!
blog

Kam s deťmi do reštaurácie? Top tipy v Bratislave

Hľadáte miesto, kde zorganizovať rodinnú oslavu a obávate sa ako to zvládnu deti? Alebo máte chuť len tak večer zájsť s priateľmi...Viac
25.07.2016
odporúčame!
blog

Kam s deťmi za vodou aj v zime

Chcete sa zohriať, vyblázniť a zároveň si oddýchnuť v termálnych prameňoch? Tu je niekoľko tipov z okolia Bratislavy.Viac
05.11.2016
odporúčame!