iná akcia

Krimi info stánok Polície SR

Preventívny program polície s názvom KRIMI-INFO-STÁNOK je určený pre širokú verejnosť. Nachádzať sa bude na prízemí oproti Starbucks.

Táto akcia sa konala v minulosti


Polícia bude návštevníkom pripomínať, ako prežiť bezpečne predvianočné obdobie. Pripravené pre deti budú rôzne didaktické hry, doplňovačky, krížovky, ktorými sa deti hravou formou dozvedia dôležité rady zamerané na zvýšenie ich bezpečnosti. Deti budú kamarátskym spôsobom poučené, ako sa majú zachovať a reagovať, ak sa stratia z dohľadu rodičom, alebo príbuzným. Väčší návštevníci KRIMI-INFO-stánku si budú môcť vyskúšať protiúderový komplet poriadkovej jednotky, napísať si test z dopravných predpisov a pravidiel, ktoré preveria ich dopravné predpisy a pravidlá a to za účasti riaditeľa dopravnej polície PPZ.

K dispozícii taktiež bude možnosť vyrobiť si otlačky vlastných daktyloskopických stôp. Pre dospelých návštevníkov budú pripravené informačné letáčiky z preventívnymi radami a odporúčaniami napríklad:  ako sa chrániť pred vlámaním do motorového vozidla, pred vreckovými krádežami, ako si zabezpečiť svoje obydlie. KRIMI-INFO-Stánok nezabúda ani na seniorov, ktorým ponúkneme cenné rady, ako sa ochrániť pred podvodnými konaniami a trestnou činnosťou, ktorá je páchaná na tejto  vekovej kategórii.

Počas celej akcie si bude možné vyhotoviť fotografie s figurínou policajta, na ktorú si budú môcť deti ,,prilepiť“ dôstojnícke alebo práporčícke hodnosti podľa vlastného uváženia. Návštevníci KRIMI-INFO-stánku môžu počas podujatia nahliadnuť aj do ozajstného služobného vozidlo polície alebo si pozrieť služobnú cestnú motorku polície, ktoré budú súčasťou statických ukážok.

Akcia bude prebiehať od 14.30h-17.30h

Odporúčame

iná akcia

BookObrazy: Zuzana Csontosová – Majstrík a Krasomilka

Do sveta rozprávok prišla správa, že dnešné deti vraj nie sú, čo bývali – ale to, milí rozprávkači, nepoznali vás.Viac
Pi 15.3.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Websterovci: Lili a ukradnutá sieť

Dezorzovo lútkové divadlo v spolupráci s Bratislavským kultúrnym informačným strediskom a Vysokou školou múzických umení v...Viac
9.3.2024 - 21.4.2024 / DPOH
odporúčame!
cukráreň

Elezi - Vajnory

Rodinná cukráreň, ručná výroba, tradičné receptúry, klasické prírodné suroviny, bez pridania chemických konzervačných látok...Viac
festival

Vševedko festival 2024

Ne 14.4.2024 / Stará tržnica
CITYLIFE odporúčame!