výlet

Bobria hrádza v Kuchyni (neprístupná)

Pozor: Je dočasne zatvorená. Podľa slov starostu obce Róberta Bujnu je dôvodom konštrukčný problém.
Ako dlho bude lávka uzavretá nie je známe. 

Je to miesto, len kúsok od Bratislavy, kde nájdete zvlaštny pokoj, krásu trochu divej a trochu podmanenej prírody. Je to výborné miesto na príjemnú prechádzku, len si strážte dieťa cestou po moste.

Doprava: Odporúčame ísť autom, smer Záhorie: obec Kuchyňa. Na cestu budete potrebovať cca 30 minút. Značenie k Bobrej hrádzy v podstate neexistuje, čiže sa riaďte touto radou: na začiatku obce druhá odbočka doprava. Je to širšia cesta, ktorú neprehliadnete. Značené týmto smerom sú kemping a reštaurácia, ale po minúte, dvoch prídete aj k parkovisku pri hrádzy.

Popis: Ide o náučno-rozprávkový chodník, ktorý vedie okolo vodnej nádrže. Dĺžka náučného chodníka by mala predstavovať približne 1 800 metrov.

Možnosti: Môžete tu zažiť peknú prechádzku v akomkoľvek ročnom období. Dnes tu stretnete rodinu s deťmi, ktoré kŕmia na priehrade kačky, ale aj bežcov, ktorí si tu zlepšujú kondičku. Miesto je zaujímavé tým, že časť chodníka ide popri vode, časť nad vodnou hladinou. 300 metrov dlhé mólo spája dva brehy, na oboch je umiestnená informačná tabuľa. Niečo nové sa dozviete, s deťmi môžete pozorovať miestnu faunu a flóru a možno aj zazriete nejakého bobra. Stopy po tom, že tu naozaj žijú sú viditeľné voľným okom.

Viac informácií nájdete tu.

Odporúčame

blog

Najlepšie ihriská v Bratislave a okolí

Radi chodíte s deťmi von, no otravuje vás už chodiť na to isté ihrisko? Tipov, kde ísť v rámci Bratislavy a okolia je viac ako...Viac
03.10.2016
odporúčame!
divadlo

Puppets festival 2019

So 31.8.2019 / Rudnayovo námestie, pri Dóme sv. Martina
odporúčame!
výstava

Kaligrafia = Krasopis

Výstava o kaligrafii je vlastne výstavou o krasopise. Predstavuje ho tak, ako písmo vznikalo počas stáročí v rôznych častiach...Viac
24.5.2019 - 22.9.2019 / Bibiana dom umenia pre deti
odporúčame!
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac