výlet

Lednice - Valtice - Mikulov

Lednice - Valtice a Mikulov sú vhodným tipom na nenáročný výlet. Môžete sa sem vybrať vlakom, autom aj na bicykli. Je to miesto pre milovníkov prírody aj histórie. 

Doprava: Či už prídete vlakom (spojenie s 1 prestupom v Břeclavi), autom (cca 1 hodina z Bratislavy) alebo na bicykli, Lednie, Valtice a Mikulov si užijete. Ak sa vyberiete na bicykli, máte tu k dispozícií veľké množstvo kvalitne značených a upravených cyklistických ciest, z ktorých si podľa náročnosti a fyzickej zdatnosti vašu cyklo-dovolenku ľahko naplánujete. Viac o cyklistických cestách nájdete tu.

Lednicko-Valtický areál je vhodný na prechádzky s kočíkom, ocitnete sa tu v romantickej krajine, obkopení prírodou. Môžete sa tu povoziť na koči, alebo sa plaviť na loďke. Mesto Mikulov vám tiež ponúka niekoľko možností na výlety, nájdete tu kvalitné služby a výbornú kuchyňu. Možností a kombinácií je veľa a výber je len na vás.  Výlet do tohto pohostinného a malebného kraja môžeme len odporučiť.

Viac tipov na výlety, cyklocesty a ostatné užitočné informácie nájdete tu, na stránke Lednicko-Valtického areálu.
 

Lednice

Prechádzka po rozprávkovom zámku, palmovom skleníku a najväčšom európskom zámockom parku vás chtiac či nechtiac vtiahne do úplne iného, romantického a rozprávkového sveta. 60 metrový minaret, zrúcanina hradu Janov, terasa Apollonovho chrámu, to všetko nájdete potulkami po zámockom parku. Môžete sa vybrať chodníčkami peši, na bicykli, na koči v konskom záprahu, alebo sa plaviť plťkou po kanáli.

Cenník: deti do 6 rokov majú vstup zdarma, vstup do záhradného parku tiež nie je spoplatnený, ostatný cenník a nájdete tu.

Otváracia doba: denne okrem pondelka, väčšinou od 9.00-16.00 / od mája do augusta do 17.00.  Viac informácií nájdete tu.


Valtice

Barokový zámok vo Valticiach tvorí významnú súčasť Lednicko-Valtického areálu, zapísaného vďaka prepojeniu architektonických pamiatok a umelo vytvorenej krajiny, v roku 1996 na zoznam Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Vo Valtickom zámku sídli Národné vinárske centrum a niekoľkokrát do roka sa tu konajú vínne trhy. Okrem trhov sa tu organizujú aj iné podujatia ako napr. zraz veteránov, alebo rôzne koncerty. Viac o programe na zámku sa dozviete tu.

Otváraciu doba zámku a cenník nájdete tu.

Mikulov

Krásne juhomoravské mesto vás prekvapí svojou pohostinnosťou, službami a malebnou architektúrou. Na svoje si tu prídu vďaka upraveným a dobre značeným cyklo cestám cyklisti, peší turisti, ale aj vďaka množstvu zachovalých pamiatok aj milovníci histórie a nakoniec aj priaznivci dobrého vína.

Možnosti:
Určite sa vyberte na nenáročnú prechádzku po Zámku a prekrásnej zámockej záhrade. Vstupenky a otváracie doby nájdete tu.

Priamo na námestí sa týči Kostol sv. Anny. Ak sa rozhodnete nahliadnuť dovnútra, nájdete tu hrobku slávnej Mikulovskej rodiny Dietrichsteinovcov. Cenník spolu s otváracími hodinami nájdete tu.

Kozí Hrádok je  jedna z troch skalnatých dominánt mesta, odkiaľ budete mať celý Mikulov ako na dlani. Prechádzka je to nenáročná, avšak potrebujete zdolať pár schodov, takže s kočíkom ju neodporúčame. Vstupenky a otváracie doby nájdete tu.

Krížová cesta na Svätý kopček  patrí medzi najstaršie krížové cesty v Čechách. Na jej vrchole stojí Kaplnka svätého Šebestiána, zvonica a kaplnka Božieho hrobu, ktorá je napodobeninou pôvodného Božieho hrobu v Jeruzaleme. Na svätom kopčeku, pôvodne nazývanom Tanzberg, sa vám naskytne nádherný výhľad na celý Mikulov.

 ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Obrázok Obrázok Obrázok 

Odporúčame

blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!
iná akcia

Ako sa hrali naši? Na dvoroch a na uliciach

Ateliér Múzeum má budúcnosť pozýva na happening Ako sa hrali naši? Na dvoroch a na uliciach... hosťka a moderátorka Iveta...Viac
So 19.10.2019 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
CITYLIFE odporúčame!
iná akcia

Šarkaniáda v Schloss hofe

Slávnosť púšťania šarkanov zavedie vaše pohľady do vzdušných výšav, kde nebo nad zámkom Schloss Hof ovládnu rafinované lietajúce...Viac
28.9.2019 - 29.9.2019 / Schloss Hof
odporúčame!
blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!