Umelá ľadová plocha pred DK Ružinov

Ľudia v bratislavskom Ružinove budú mať možnosť vyskúšať si korčuľovanie na umelom ľade s technológiou Glice. Klzisko sa tam otvorí 22. novembra.

blog

V bratislavskom Ružinove budú mať ľudia prvýkrát možnosť vyskúšať si korčuľovanie na umelom ľade so švajčiarskou technológiou Glice. Klzisko je ekologické, nepotrebuje k prevádzke vodu ani teploty pod nulou.

Otvorí sa 22. novembra pri kultúrnom dome. Bude mať veľkosť 24 x 12 metrov. „Na ploche Glice sa ľudia skĺznu rovnako dobre ako na klasickom ľade. Stačia im k tomu obyčajné korčule, ale je potrebné mať ich nabrúsené,“ hovorí obchodný riaditeľ spoločnosti Glice pre Českú a Slovenskú republiku Tomáš Paleček.

Ekologické korčuľovanie

Umelý povrch je ekologický. Vďaka čomu klzisko v Ružinove ušetrí vyše 14 000 litrov vody. Okrem toho nepotrebuje ani žiadnu elektrickú energiu. „Šetrenie vodou je v súčasnej dobe sucha veľmi dôležité, aj preto dáva čoraz viac miest prednosť umelým klziskám pred ľadovými,“ dodáva Paleček.

Vhodné na zábavu i trénovanie

Umelé klziská s technológiou Glice sú vhodné pre rekreačné korčuľovanie, ale využívajú ich aj hokejisti NHL na tréningu. Veľkou výhodou je to, že ich možno umiestniť kdekoľvek, vyžadujú minimálnu údržbu a sú nezávislé na okolitej teplote.

Odporúčame

vyhliadka

Rozhľadna na Veľkej Homoli

Ak máte radi krásne výhľady spojené s príjemnou turistikou, odporúčame výlet k rozhľadni na Veľkej Homoli. Rozhľadňa Alexandra...Viac
trh / gastro

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof

Doprajte si zážitok na ktorý sa nezabúda
. Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov, časom mimoriadnych zážitkov,...Viac
14.12.2019 - 22.12.2019 / Schloss Hof
CITYLIFE odporúčame!
iná akcia

Ako sa hrali naši?

Múzeum mesta Bratislavy / Ateliér Múzeum má budúcnosť pozýva všetkých priaznivcov podujatia Ako sa hrali naši..., ktorí postupne...Viac
So 14.12.2019 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
CITYLIFE odporúčame!
ihriská a parky

Vodárenská záhrada

Oddýchnite si vo Vodárenskej záhrade, ktorá je pre vás otvorená každý deň. Nachádza sa v areáli múzea, v tesnej blízkosti...Viac