divadlo

Bartók a Drevený princ

Bartók a Drevený princ je veselá klauniáda plná skvelých hereckých, tanečných, speváckych a muzikantských výkonov. Inscenácia pracuje podľa zásad dramatickej výchovy a citlivo narába s využitím hudobného odkazu Bélu Bartóka.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pútavý príbeh jeho detstva a umeleckého dozrievania ožíva v podaní klasických postáv talianskej commedie dell´arte. Harlekýn nám príbeh rozpráva a Kolombína sa mu čuduje. Je okolo toho dosť rozruchu, lebo obaja sú veľmi neposední. Divadelná inscenácia vznikla adaptáciou autorskej rozprávky Margit Garajszki Bartók v dramatizácii a réžii Silvestra Lavríka.

Divadlo u nás v klube presne na 137 narodeniny Bélu Bártoka!

Béla Bartók je svetoznámy hudobný skladateľ. Kedysi bol dieťaťom aj on. V čase, keď sa Bratislava volala Prešporok. Dokonca chodil do školy. A dobre sa učil. Trápne? Nevadí. Jeho talent ho ospravedlňuje. Malý Béla mal jedného neobyčajného kamaráta. Volal sa Drevený princ. Nie, nie je to prezývka. On sa tak naozaj volal. Lebo bol naozaj celý drevený. A po čase sa obaja stali známymi po celom svete. Predovšetkým však vo svete hudby a fantázie.

Výprava    Silvester Lavrík
Kostýmy    Eva Šimáková
Hudobná dramaturgia    Júlia Urdová
Predloha a dramaturgia    Margit Garajszki
Dramatizácia a réžia    Silvester Lavrík

Odporúčame

zvieratá a farmy

Biofarma Príroda

Salaš Biofarma Príroda je ideálne miesto na poldenný výlet. Nájdete tu všetky možné domáce zvieratá, hladkaciu ZOO, ihrisko pre...Viac
výstava

Výstava Malý princ

Česká umelkyňa Eliška Podzimková pripravila interaktívnu výstavu, v ktorej sa originálne stvárnenie myšlienok spisovateľa Antoina...Viac
10.10.2023 - 20.12.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
festival

Agátin hravý festival Bratislava

18.10.2023 - 19.10.2023 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!
blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!