kurz / workshop

Soboty v divadle

Zážitkové sobotné dopoludnia v Slovenskom národnom divadle pre všetky zvedavé deti rôznych vekových skupín. Spoločne objavíme zákulisie divadla aj čaro umeleckých profesií. 

 

Táto akcia sa konala v minulosti

18.5.14:00-16:00 Workshop kreatívneho tanca pre deti a mládež vo veku 10 – 15 rokov

Tanečník má na svoje vyjadrenie jediný nástroj – svoje telo. Nahrádza mu farby, hudobné nástroje, hlinu či slová – podľa druhu umenia.

Spoznajme cestu, ako čo najlepšie vyjadriť svoje emócie a myšlienky tancom. Kedy pridať do pohybu silu, kedy ho zrýchliť, kedy spomaliť, kde máme ťažisko, aby sme udržali pózu či postoj.

Workshop kreatívneho tanca je prístupný všetkým vo veku 10 – 15 rokov, ktorí sa radi hýbu a tvoria.

Workshop vedie Dagmar Puobišová, pedagogička VŠMU, spoluzakladateľka Divadla Bralen, ktorá sa venuje výuke džezovej tanečnej techniky a pedagogike tanca pre deti a mládež. Spolupracovala s Činohrou SND pri predstavení Keď tancovala a vo filmoch pri rozprávkach Nebojsa a Sokoliar Tomáš.

Worskhop odporúčame absolvovať v cvičnom úbore – dres, tričko (nie oversize), legíny, tepláky, ponožky, tenisky.

Účinkujú: Dagmar Puobišová

Organizačné pokyny
Prihlásené deti so zakúpenou vstupenkou a vyplneným a podpísaným GDPR súhlasom treba v deň konania workshopu priviesť k hlavnému vchodu SND v čase medzi 10.45 – 11.00 h. Presný príchod je nevyhnutný, keďže hlavný vchod do budovy sa z dôvodu víkendovej prevádzky o 11.00 h uzavrie. Prosíme preto dbať na včasný príchod. Rodičia si deti môžu vyzdvihnúť po skončení workshopu o 13.00 h opäť pri hlavnom vchode do divadla.

Z kapacitných dôvodov nie je účasť rodičov na workshope možná.

GDPR súhlas si môžete stiahnuť TU, je potrebné odovzdať ho pri príchode dieťaťa na workshop.

 

 

Odporúčame

múzeum

Múzeum dopravy

Múzeum sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice 19.storočia. Cestnú dopravu...Viac
knižnica

Miestna knižnica Petržalka

Miestna knižnica Petržalka je jednou z najväčších a najaktívnejších verejných knižníc Bratislavy. Má osem pobočiek, v ktorých sa...Viac
detské centrum

HappyBee

Centrum pre deti od bábatiek až po predškolákov, pohybová príprava už od 6 mesiacov, unikátny detský kútik. Nechýba kávička a...Viac
festival

Urban Market 2024 (Spring Edition)

31.5.2024 - 2.6.2024 / Fakulta architektúry a dizajnu STU
CITYLIFE odporúčame!