kurz / workshop

Soboty v divadle

Zážitkové sobotné dopoludnia v Slovenskom národnom divadle pre všetky zvedavé deti rôznych vekových skupín. Spoločne objavíme zákulisie divadla aj čaro umeleckých profesií. 

 

Táto akcia sa konala v minulosti

18.5.14:00-16:00 Workshop kreatívneho tanca pre deti a mládež vo veku 10 – 15 rokov

Tanečník má na svoje vyjadrenie jediný nástroj – svoje telo. Nahrádza mu farby, hudobné nástroje, hlinu či slová – podľa druhu umenia.

Spoznajme cestu, ako čo najlepšie vyjadriť svoje emócie a myšlienky tancom. Kedy pridať do pohybu silu, kedy ho zrýchliť, kedy spomaliť, kde máme ťažisko, aby sme udržali pózu či postoj.

Workshop kreatívneho tanca je prístupný všetkým vo veku 10 – 15 rokov, ktorí sa radi hýbu a tvoria.

Workshop vedie Dagmar Puobišová, pedagogička VŠMU, spoluzakladateľka Divadla Bralen, ktorá sa venuje výuke džezovej tanečnej techniky a pedagogike tanca pre deti a mládež. Spolupracovala s Činohrou SND pri predstavení Keď tancovala a vo filmoch pri rozprávkach Nebojsa a Sokoliar Tomáš.

Worskhop odporúčame absolvovať v cvičnom úbore – dres, tričko (nie oversize), legíny, tepláky, ponožky, tenisky.

Účinkujú: Dagmar Puobišová

Organizačné pokyny
Prihlásené deti so zakúpenou vstupenkou a vyplneným a podpísaným GDPR súhlasom treba v deň konania workshopu priviesť k hlavnému vchodu SND v čase medzi 10.45 – 11.00 h. Presný príchod je nevyhnutný, keďže hlavný vchod do budovy sa z dôvodu víkendovej prevádzky o 11.00 h uzavrie. Prosíme preto dbať na včasný príchod. Rodičia si deti môžu vyzdvihnúť po skončení workshopu o 13.00 h opäť pri hlavnom vchode do divadla.

Z kapacitných dôvodov nie je účasť rodičov na workshope možná.

GDPR súhlas si môžete stiahnuť TU, je potrebné odovzdať ho pri príchode dieťaťa na workshop.

 

 

Odporúčame

blog

Kam s deťmi za vodou aj v zime

Chcete sa zohriať, vyblázniť a zároveň si oddýchnuť v termálnych prameňoch? Tu je niekoľko tipov z okolia Bratislavy.Viac
05.11.2016
odporúčame!
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
ihriská a parky

Vodárenská záhrada

Oddýchnite si vo Vodárenskej záhrade, ktorá je pre vás otvorená každý deň. Nachádza sa v areáli múzea, v tesnej blízkosti...Viac
výstava

Laboratórium farieb

Interaktívna výstava je venovaná fenoménu farieb. Jednotlivé miestnosti Bibiany zmenili základné farby – žltá, červená, modrá...Viac
25.1.2024 - 8.9.2024 / Bibiana dom umenia pre deti
odporúčame!