festival
iná akcia

BRaK - Bratislavský knižný festival pre deti

Súčasťou BRaK-u je už tradične aj program, venovaný deťom a ich tvorivým rodičom.
Táto akcia sa konala v minulosti

Pozrite si kompletný program BRaKu

Program pre deti

14.5. sobota

10.00 / Sála, divadlo, detský program
O vlkovi, ktorý vypadol z knižky divadlo Odivo - viac info

Rozprávka so živou hudbou o túžbe niekam patriť pre deti od 4 rokov.
Už vám niekedy z obľúbenej knihy vypadol vlk? Je to veľká nepríjemnosť. Stratený blúdi medzi riadkami, zatúla sa do divočiny, aj do praveku k dinosaurom, zaklope na vrátka siedmim kozliatkam a natrafí aj na vlčiu svorku. Koľko písmen a ilustrácii treba preskákať a koľko vlčích kusov zažiť, aby našiel nový domov?  

---

11.00 / Zborovňa, čítanie, workshop – detský program
O tajomnej Antarktíde s Davidom Böhmom 

S autorom knihy si deti vyrobia erb Antarktídy. Pre deti od 7 do 10 rokov.
Svetadiel, ktorý ľudia objavili až ako posledný. Prázdny kontinent patriaci všetkým. Antarktída je dejiskom príbehov potvrdzujúcich neutíchajúcu ľudskú túžbu po poznaní a prekonávaní vlastných možností. Antarktída kladie znepokojivé otázky, či sa viac mení svet okolo nás, alebo náš pohľad naň. Unikátna ilustrovaná kniha A ako Antarktída získala prestížnu cenu Magnesia litera a pripravil ju David Böhm, absolvent pražskej AVU, zaujímavý autor, ktorý pracuje naprieč umeleckými smermi.

---

13.00 / Zborovňa, workshop – detský program
Ilustrovanie rozprávok 

Ukrajinskí ilustrátori povedú workshop, počas ktorého si deti rôzneho veku budú môcť vytvoriť ilustrácie na ich obľúbené rozprávky, / Kateryna Omelianenko, Mumrik Nege. 

Podujatie bude tlmočené z ukrajinčiny. 

---

13.00 / Pri zvieratkách, inscenované čítanie – detský program
Krutá Marta a zvieratká 

Inscenované čítanie o Marte, ktorá sa so zvieratkami nepárala.
Hráte sa radi so zvieratkami? Priznajte sa, kto z vás už poťahal mačku za chvost? Našej hrdinke sa také veci ohromne pozdávajú, preto ju zvieratká u starej mamy nazvali Krutá Marta. Kniha vás zavedie k starej mame, kde je dvor plný zvierat. Tie si pre Martu prichystajú jedno veľké prekvapenie.
Účinkuje: FéderTeáter

---

15.00 / Zborovňa, workshop, čítanie – detský program
Posledný permoník

Posledný permoník žije vo svojej malej izbičke v štôlni, bolia ho uši, túla sa podzemnými chodbami a občas prejde tajne k niekomu do domu a prečíta si dennú tlač. Až vďaka osemročnému Adamovi sa odváži vyjsť po 500 rokoch medzi ľudí. S prekvapením zisťuje, že namiesto stredovekých mučiarní sú meste obchody, holičstvo a fitnescentrum, a úplne ho očaria súčasné vynálezy ako pouličné osvetlenie, futbal, alebo zákusky. Možno práve vďaka nim začne mať ľudí aj trochu rád.

Ilustrátorka Eva Škandíková a autorka Tereza Oľhová pripravili bohatý program pre deti. 

---

16.00 / Zborovňa, detský program
O Duške a Luške s Kristínou Tormovou

Spoznajte s nami sesterské duo Dušku a Lušku! Knižka O Duške a Luške obsahuje obľúbené bláznivé príbehy z časopisu Bublina plné humoru, lásky, škriepok, ale aj fantázie a nápadov hlavných hrdiniek – dvojičiek Dušky a Lušky. Napísala ich herečka, spisovateľka, humoristka a kreatívna duša – Kristína Tormová. V tejto knihe stretnete aj maminku Minku, Chalanka, macocha, psicu Sponku, zúrivé sestry Soňu a Broňu, susedu, ale aj rôzne iné čarovné bytosti. Pozývame vás na diskusiu a čítanie z knižky! Tešíme sa na vás!

---

---

nedeľa 15. mája

10.00 / Park de Palma, divadlo – detský program

Divadlo ŠiBe: Prešporské rozprávky 

Prešporské rozprávky? Ale veď Prešporok, to bolo dávno… Nie až tak dávno! Bratislava sa volala Prešporok. A ako každé poriadne mesto, aj toto malo veľa tajomných príbehov a starých legiend. Akoby aj nie?! Keď je kráľ pochabý, mestská kasa prázdna a Turci sa blížia k hraniciam, je potrebné, aby obyčajní ľudia z Prešporka zachránili mesto. Čo sa dá robiť s duchom, ktorý straší na hrade? Prečo sa hodiny montovali iba na tri strany veže? A ako poraziť tureckú armádu? Stačí kus odvahy, dobré srdce a k tomu dobre upečený voňavý bratislavský rožok. Ochutnajte ho s nami!

 

11.30 / Sála, čítanie, workshop – detský program
Bu bu bu Bubáci 

Fakt sú všade, tak vám poviem:

od pivníc až po podkrovie!

Celý dom im nestačí.

Zoznámte sa…

Bubáci!

Kde všade a akí všelijakí, to sa dozviete na čítaní a workshope s autorom a autorkami knihy Bubáci. 

---

13.00 / Zborovňa, premietanie filmu, detský program

Maškrtné medvedie príbehy viac info

V knižnej podobe vychádzajú Maškrtné medvedie príbehy a Veľká medvedia kuchárka vo vydavateľstve BRAK, v edícii ALMA.

---

14.30 / Zborovňa, workshop, detský program
Daniela Krajčová: Let’s Create Children’s Book

V rámci festivalu BRaK vás Staromestská knižnica pozýva na workshop pre rodiny s deťmi (3 – 15 rokov), na ktorom si vyrobíme vlastné knižky.

Že neviete dobre alebo vôbec po slovensky? Nevadí, práve naopak, knižky majú byť viacjazyčné. Rodičia si spolu s deťmi vytvoria detskú knihu/leporelo v ich rodnom jazyku. Rodičia napíšu jednoduchý príbeh a deti dotvoria ilustrácie pod vedením výtvarníčky Daniely Krajčovej.

Vytvorené knihy obohatia knižný fond Staromestskej knižnice o nový cudzojazyčný príbeh.

Registrácia na workshop je možná prostredníctvom e-mailu na mrackova@brakfestival.sk.

Pozrite si kompletný program festivalu BRaK

FB event detského programu

Odporúčame

iná akcia

Milada Těšitelová: Maškrtné medvedie príbehy | BookObrazy

Keď príde reč na to, ako sa dostať k nejakej lahôdke, Nedveď s Miškom, najlepší medvedí kamaráti, sú nesmierne vynaliezaví. Ich...Viac
Pi 2.12.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
ihriská a parky

Železná studienka a Partizánska lúka

Patria medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Obe sú súčasťou Bratislavského lesoparku a nachádzajú sa na juhu...Viac
film

Websterovci vo filme

V rodinnom animovanom filme čakajú divákov všetkých generácií nové filmové dobrodružstvá veselej pavúčej rodinky Websterovcov,...Viac
Kino Nostalgia / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea
odporúčame!
detské oslavy

Makovice

Komunitný priestor s kaviarňou a vegetariánskou kuchyňou v Stupave. V Makovici sa pravidelne organizujú workshopy, diskusie,...Viac