letný festival

Rytiersky festival Rotenstein

Ak máte radi tradičné slovenské rozprávky, tak nepremeškajte stredoveký festival Rotenstein.

Táto akcia sa konala v minulosti

Hlavnými atrakciami budú rytierske turnaje ako aj bitka s ohnivým drakom. Presvedčiť sa o tom, či nakoniec dobro zvíťazí nad zlom, budete môcť 25. a 26. mája na vodnom zámku Holíč.

Tohtoročný historický program vás vtiahne priamo do rozprávky. Jej príbeh sa začne v obrovskom šachu so živými figúrkami a svaly rytierov následne preverí veľká bitka medzi dobrom a zlom. Organizátori sľubujú veľkolepý turnaj na koňoch, kde rytierom cestu skríži ohnivý drak.

Okrem hlavnej šou potešia najmenších aktivity ako maľovanie na tvár, lekcie žonglovania či množstvo kaukliarov, akrobatov a hudobníkov. „Každý rok sa snažíme pripraviť nové a zaujímavejšie predstavenia pre deti. Novinkou budú divadielka s netradičnými rozprávkami, sokoliarske vystúpenia, nácviky vojenských formácií pre mini rytierov či poctivý šermiarsky výcvik,“ hovorí Bystrík Holeček z Agentúry Hector.

Nebudú chýbať aj tradičné stredoveké atrakcie - lukostreľba a hod sekerou na terč, streľba kušou, zážitková dráha i jazda na drevenom rytierskom koni.

Nezabudnuteľným zážitkom bude detská aréna s mäkčenými zbraňami, originálny drevený kolotoč ako aj súťaž o roh jednorožca.

„Určite si nenechajte ujsť dobovú mučiareň, kde Vám náš kat zvaný Flajšhaker predvedie stredoveké mučenie, ale bezbolestným spôsobom,“ hovorí Bystrík Holeček.

Aj tento rok nájdete na vodnom zámku Holíč originálny dobový jarmok plný remeselníkov a stánkarov s ručne robenými výrobkami. Zároveň v historickej kuchyni budete môcť ochutnať dobové špeciality. „Keďže v stredoveku plasty nepoznali, napijete sa z dobových hlinených pohárov a najete z drevených tanierov,“ dodáva Holeček.

Zámok Holíč stojí neďaleko centra mesta a jednoducho sa k nemu dostanete ako autom, tak aj pešo alebo na bicykli. Počas festivalu budete môcť bezplatne zaparkovať priamo pri hrade.

Lístky zakúpite na: https://rotenstein.sk/listky alebo https://vstupenky.maxiticket.sk, ako aj priamo na mieste festivalu.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Agentúra Hector. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Sergej Prokofiev - Peter a vlk

So 27.6.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
detské oslavy

Makovice

Komunitný priestor s kaviarňou a vegetariánskou kuchyňou v Stupave. V Makovici sa pravidelne organizujú workshopy, diskusie,...Viac
divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac
zvieratá a farmy

Biofarma Príroda

Salaš Biofarma Príroda je ideálne miesto na poldenný výlet. Nájdete tu všetky možné domáce zvieratá, hladkaciu ZOO, ihrisko pre...Viac