Astronomické observatórium

iné miesto

Pozorovať oblohu tu síce nie je možné, ale dozviete sa tu všeličo nové.  Či už o asteroidoch, planétach alebo najdôležitejších míľnikoch histórie vesmíru a jeho skúmania. 

Astronomické observatórium nájdete v hlavnej budove s najväčšou kupolou (treba zazvoniť na zvonček pri dverách). Otvorené je v nedeľu, v popoludňajších hodinách, v prípade dohody je možná návšteva aj v inom čase.

Pred návštevou odporúčame kontaktovať pracovisko telefonicky. Pracovníci observatória zostavili aj peknú brožúrku o histórii a súčasnosti zariadenia. Brožúrka je nepredajná ale návštevníci ju obdržia zdarma. 

Cestou sem sa môžete aj príjemne prejsť - ak sa vyberiete turistickým chodníkom po červenej (od zastávky autobusov Modra, Piesok, Zochova chata smerom na Veľkú Homolu, kde stojí drevená rozhľadňa. Cesta trvá približne 15 - 20 minút. Vchod do areálu je bránička vedľa vjazdu pre autá.

 

  

 

 

Astronomické observatórium
P.O.Box 4
90001 Modra


+421 336475261
ago@fmph.uniba.sk

Otváracie hodiny:

Každú nedeľu okolo 14:30, 15:00, 15:30, 16:00 a 16:30.

Vstupné:

vstup je voľný

Odporúčame

film

Skokani (dabing)

Nová animovaná akčná komédia od Disney a Pixar predstavuje milovníčku zvierat Mabel, ktorá využije príležitosť, alebo skôr skočí...Viac
11.6.2026 - 16.6.2026 / Cinema City Eurovea
odporúčame!
ihriská a parky

Vodárenská záhrada

Oddýchnite si vo Vodárenskej záhrade, ktorá je pre vás otvorená každý deň. Nachádza sa v areáli múzea, v tesnej blízkosti...Viac
divadlo

Muflón Ancijáš

Nebojte sa plniť si svoje sny! Pôvodná slovenská opera (nielen) pre deti na motívy knižnej predlohy Braňa Jobusa.Viac
16.6.2026 - 19.6.2026 / Slovenské národné divadlo - Opera
odporúčame!
iná akcia

Detské tvorivé dielničky

11.6.2026 - 25.6.2026 / Eurovea
odporúčame!