Futura - rodinný park v Mosonmagyaróvári

detské centrum

Rodinu držia pokope zážitky; je dôležité, aby malí a veľkí spoločne prežili rôzne dobrodružstvá. Futura Interaktívne Prírodovedné Centrum je na to ako stvorené.

Malí sa všeličo naučia, dospelí si aspoň oprášia svoje vedomosti. Program je tu pre každého. Spoznáte zákony prírody, môžete vyskúšať svoje vedomosti a preveriť svoju odvahu.

Stála výstava

Rozdelená je na niekoľko sekcií:   

1. Úroveň vody - predstavuje také prírodné úkazy na rozlohe 20 m2, pre ktoré inokedy by sme museli obísť celú Zem. Uvidíme hory, údolia riek, jazerá, prieplavy a oceán, a to nielen ako pekná prírodná panoráma, ale ako živá, pulzujúca, podľa vlastných zákonov pôsobiaca a nezriedka aj neúprosná prírodná sila.

2. Zem - výstavné exponáty atraktívnym spôsobom prezentujú najdôležitejšie fyzikálne zákony vzťahujúce sa na zachovanie energie, gravitáciu a zotrvačnú silu.

3. Vzduch - v ríši vzduchu prácu vetra pri tvarovaní prírody predstavuje Piesočná púšť, pomocou Testu veterného mlynu môžete spozorovať fungovanie veterných elektrární a okrem toho toto zariadenie dokáže aj merať rýchlosť vetra. Na úrovni vzduchu vás čaká ešte výboj diaľkového vedenia vysokého napätia, blesky, zmysel pre rovnováhu, pristávací modul na Mesiaci a Vtáčia stena.

4. Oheň - môžeš zažiť prekvapenia v súvislosti s naším Slnkom, viditeľným svetlom. Tmavá komora, fosforeskujúca stena, hry súvisiace so zrkadlom, laserová zbraň. 

5. Hviezdy a obloha sú k nám najbližšie v podkroví. Kde inde by sa nachádzali prostriedky spojené s astronómiou? Jedným zo zvláštnych prvkov výstavy Futura je Mini Space World na celkovej ploche 40 m2, ktorý modeluje skúmanie vesmíru. 

Simulátor lietadla

Lietadlo Boeing 737 NG je jedným z najpopulárnejších typov súčasnosti. Simulátor je na vzhľad úplne verným zobrazením lietadla a jeho technické vybavenie celkom zodpovedá pôvodnému stroju. V simulátore sa nachádzajú 2 sedadlá pre pilotov a 4 sedadlá pre pasažierov, tým pádom si naraz až piati hostia môžu užívať realistický let a zážitok z riadenia lietadla, keď sa v danom prípade budú striedať aj v sedadle pilota. Hostia si môžu vybrať z viacerých možnosti letu, napríklad prehliadka mesta, let na určenej trase, atď. a okrem toho sa k letu môžu priradiť aj poveternostné podmienky (sneženie, dážď, prehánka, hmla, atď.).

Informácie o projekte, fungovaní simulátora lietadla a rezervácii na internete nájdete na internetovej stránke http://www.futuramoson.hu/slovensky/

Narodeninová oslava                                                                                                                                                          
V tomto rodinnom parku vedia pre vás zorganizovať aj narodeninovú oslavu. Balóny, torta, darčeky na pamiatku, občerstvenie, ale hlavne "bádateľská cesta" so zaujímavými stanicami. 

V parku sa môžete aj občerstviť. Informácie o parku v slovenčine nájdete Tu

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

FUTURA Interaktív Természettudományi Élményközpont Mosonmagyaróvár
Szent István király út 142
9200 Magyarország


+36 30/217-3806
pakozdi@futuramoson.hu

http://www.futurajet.hu/
Otváracie hodiny:
Po: 10 - 18
Ut: 10 - 18
St: 10 - 18
Št: 10 - 18
Pi: 10 - 18
So: 10 - 18
Ne: 10 - 18
Vstupné:

Dospelí: 2.800 Ft    
Deti, Študenti (3-26 rokov): 2.200 Ft
Rodinná vstupenka (2 dospelí + 2 deti): 8.500 Ft 

 

Odporúčame

knižnica

Miestna knižnica Petržalka

Miestna knižnica Petržalka je jednou z najväčších a najaktívnejších verejných knižníc Bratislavy. Má osem pobočiek, v ktorých sa...Viac
blog

Najlepšie ihriská v Bratislave a okolí

Radi chodíte s deťmi von, no otravuje vás už chodiť na to isté ihrisko? Tipov, kde ísť v rámci Bratislavy a okolia je viac ako...Viac
03.10.2016
odporúčame!
blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!
cukráreň

Elezi - Vajnory

Rodinná cukráreň, ručná výroba, tradičné receptúry, klasické prírodné suroviny, bez pridania chemických konzervačných látok...Viac