Futura - rodinný park v Mosonmagyaróvári

detské centrum

Rodinu držia pokope zážitky; je dôležité, aby malí a veľkí spoločne prežili rôzne dobrodružstvá. Futura Interaktívne Prírodovedné Centrum je na to ako stvorené.

Malí sa všeličo naučia, dospelí si aspoň oprášia svoje vedomosti. Program je tu pre každého. Spoznáte zákony prírody, môžete vyskúšať svoje vedomosti a preveriť svoju odvahu.

Stála výstava

Rozdelená je na niekoľko sekcií:   

1. Úroveň vody - predstavuje také prírodné úkazy na rozlohe 20 m2, pre ktoré inokedy by sme museli obísť celú Zem. Uvidíme hory, údolia riek, jazerá, prieplavy a oceán, a to nielen ako pekná prírodná panoráma, ale ako živá, pulzujúca, podľa vlastných zákonov pôsobiaca a nezriedka aj neúprosná prírodná sila.

2. Zem - výstavné exponáty atraktívnym spôsobom prezentujú najdôležitejšie fyzikálne zákony vzťahujúce sa na zachovanie energie, gravitáciu a zotrvačnú silu.

3. Vzduch - v ríši vzduchu prácu vetra pri tvarovaní prírody predstavuje Piesočná púšť, pomocou Testu veterného mlynu môžete spozorovať fungovanie veterných elektrární a okrem toho toto zariadenie dokáže aj merať rýchlosť vetra. Na úrovni vzduchu vás čaká ešte výboj diaľkového vedenia vysokého napätia, blesky, zmysel pre rovnováhu, pristávací modul na Mesiaci a Vtáčia stena.

4. Oheň - môžeš zažiť prekvapenia v súvislosti s naším Slnkom, viditeľným svetlom. Tmavá komora, fosforeskujúca stena, hry súvisiace so zrkadlom, laserová zbraň. 

5. Hviezdy a obloha sú k nám najbližšie v podkroví. Kde inde by sa nachádzali prostriedky spojené s astronómiou? Jedným zo zvláštnych prvkov výstavy Futura je Mini Space World na celkovej ploche 40 m2, ktorý modeluje skúmanie vesmíru. 

Simulátor lietadla

Lietadlo Boeing 737 NG je jedným z najpopulárnejších typov súčasnosti. Simulátor je na vzhľad úplne verným zobrazením lietadla a jeho technické vybavenie celkom zodpovedá pôvodnému stroju. V simulátore sa nachádzajú 2 sedadlá pre pilotov a 4 sedadlá pre pasažierov, tým pádom si naraz až piati hostia môžu užívať realistický let a zážitok z riadenia lietadla, keď sa v danom prípade budú striedať aj v sedadle pilota. Hostia si môžu vybrať z viacerých možnosti letu, napríklad prehliadka mesta, let na určenej trase, atď. a okrem toho sa k letu môžu priradiť aj poveternostné podmienky (sneženie, dážď, prehánka, hmla, atď.).

Informácie o projekte, fungovaní simulátora lietadla a rezervácii na internete nájdete na internetovej stránke http://www.futuramoson.hu/slovensky/

Narodeninová oslava                                                                                                                                                          
V tomto rodinnom parku vedia pre vás zorganizovať aj narodeninovú oslavu. Balóny, torta, darčeky na pamiatku, občerstvenie, ale hlavne "bádateľská cesta" so zaujímavými stanicami. 

V parku sa môžete aj občerstviť. Informácie o parku v slovenčine nájdete Tu

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

FUTURA Interaktív Természettudományi Élményközpont Mosonmagyaróvár
Szent István király út 142
9200 Magyarország


+36 30/217-3806
pakozdi@futuramoson.hu

http://www.futurajet.hu/
Otváracie hodiny:
Po: 10 - 18
Ut: 10 - 18
St: 10 - 18
Št: 10 - 18
Pi: 10 - 18
So: 10 - 18
Ne: 10 - 18
Vstupné:

Dospelí: 2.800 Ft    
Deti, Študenti (3-26 rokov): 2.200 Ft
Rodinná vstupenka (2 dospelí + 2 deti): 8.500 Ft 

 

Odporúčame

vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
festival

Staromestské kultúrne leto 2022

Mestská časť Bratislava-Staré mesto pre vás počas letných prázdnin opäť organizuje hudobné, divadelné a iné voľnočasové aktivity...Viac
Ne 26.6.2022 - 25.8.2022 / Bratislava
CITYLIFE odporúčame!
detské oslavy

Makovice

Komunitný priestor s kaviarňou a vegetariánskou kuchyňou v Stupave. V Makovici sa pravidelne organizujú workshopy, diskusie,...Viac
vyhliadka

Rozhľadna na Veľkej Homoli

Ak máte radi krásne výhľady spojené s príjemnou turistikou, odporúčame výlet k rozhľadni na Veľkej Homoli. Rozhľadňa Alexandra...Viac