Lednice - Valtice - Mikulov

iné miesto

Doprava: Či už prídete vlakom (spojenie s 1 prestupom v Břeclavi), autom (cca 1 hodina z Bratislavy) alebo na bicykli, Lednice, Valtice a Mikulov si užijete.

Ak sa vyberiete na bicykli, máte tu k dispozícií veľké množstvo kvalitne značených a upravených cyklistických ciest, z ktorých si podľa náročnosti a fyzickej zdatnosti vašu cyklo-dovolenku ľahko naplánujete. Viac o cyklistických cestách nájdete tu.

Lednicko-Valtický areál je vhodný na prechádzky s kočíkom, ocitnete sa tu v romantickej krajine, obkopení prírodou. Môžete sa tu povoziť na koči, alebo sa plaviť na loďke. Mesto Mikulov Vám tiež ponúka niekoľko možností na výlety, nájdete tu kvalitné služby a výbornú kuchyňu. Výlet do tohto pohostinného a malebného kraja môžeme len odporučiť.

Viac tipov na výlety, cyklocesty a ostatné užitočné informácie nájdete tu, na stránke Lednicko-Valtického areálu

Lednice

Prechádzka po rozprávkovom zámku, palmovom skleníku a najväčšom európskom zámockom parku vás chtiac či nechtiac vtiahne do úplne iného, romantického a rozprávkového sveta. 60 metrový minaret, zrúcanina hradu Janov, terasa Apollonovho chrámu, to všetko nájdete potulkami po zámockom parku. Môžete sa vybrať chodníčkami peši, na bicykli, na koči v konskom záprahu, alebo sa plaviť plťkou po kanáli.

Cenník: deti do 6 rokov majú vstup zdarma, vstup do záhradného parku tiež nie je spoplatnený, ostatný cenník a nájdete tu.

Otváracia doba: denne okrem pondelka, väčšinou od 9.00-16.00 / od mája do augusta do 17.00.  Viac informácií nájdete tu.


Valtice

Barokový zámok vo Valticiach tvorí významnú súčasť Lednicko-Valtického areálu, zapísaného vďaka prepojeniu architektonických pamiatok a umelo vytvorenej krajiny, v roku 1996 na zoznam Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Vo Valtickom zámku sídli Národné vinárske centrum a niekoľkokrát do roka sa tu konajú vínne trhy. Okrem trhov sa tu organizujú aj iné podujatia ako napr. zraz veteránov, alebo rôzne koncerty. Viac o programe na zámku sa dozviete tu.

Otváraciu doba zámku a cenník nájdete tu.

Mikulov

Krásne juhomoravské mesto vás prekvapí svojou pohostinnosťou, službami a malebnou architektúrou. Na svoje si tu prídu vďaka upraveným a dobre značeným cyklo cestám cyklisti, peší turisti, ale aj vďaka množstvu zachovalých pamiatok aj milovníci histórie a nakoniec aj priaznivci dobrého vína.

Možnosti:
Určite sa vyberte na nenáročnú prechádzku po Zámku a prekrásnej zámockej záhrade. Vstupenky a otváracie doby nájdete tu.

Priamo na námestí sa týči Kostol sv. Anny. Ak sa rozhodnete nahliadnuť dovnútra, nájdete tu hrobku slávnej Mikulovskej rodiny Dietrichsteinovcov. Cenník spolu s otváracími hodinami nájdete tu.

Kozí Hrádok je  jedna z troch skalnatých dominánt mesta, odkiaľ budete mať celý Mikulov ako na dlani. Prechádzka je to nenáročná, avšak potrebujete zdolať pár schodov, takže s kočíkom ju neodporúčame. Vstupenky a otváracie doby nájdete tu.

Krížová cesta na Svätý kopček  patrí medzi najstaršie krížové cesty v Čechách. Na jej vrchole stojí Kaplnka svätého Šebestiána, zvonica a kaplnka Božieho hrobu, ktorá je napodobeninou pôvodného Božieho hrobu v Jeruzaleme. Na svätom kopčeku, pôvodne nazývanom Tanzberg, sa vám naskytne nádherný výhľad na celý Mikulov.

Titulna foto: https://tripytipy.sk/

Zámecké náměstí 68
69144 Lednice

Otváracie hodiny:

Odporúčame

blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
ihriská a parky

Železná studienka a Partizánska lúka

Patria medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Obe sú súčasťou Bratislavského lesoparku a nachádzajú sa na juhu...Viac
iná akcia

Babka, dedko, ideme do múzea!

Program zameraný pre starých rodičov s vnúčatami vo veku 7 až 12 rokov. Vo výstavách múzea je pre deti pripravený vzdelávací...Viac
11.8.2020 - 18.8.2020 / Bratislavský hrad
odporúčame!