ZOO Schönbrunn

zvieratá a farmy

Vedeli ste, že viedenská ZOO je najstaršou na svete? Vznikla už v roku 1752 a právom patrí k najnavštevovanejším atrakciám v Rakúsku. Využite jej blízkosť a navštívte ju.  

Na ploche 17 hektárov tu žijú zvieratá zo všetkých kontinentov. Môžete tu stretnúť pandy, koaly, nosorožce, slony, tulene, orangutany, žirafy, polárneho medveďa a veľa ďalších zaujímavých zvierat. Žije ich tu spolu viac ako 600.

Pavilón akvárií a terárií tirolský farmársky dvor sa zatvárajú na konci návštevnej doby zoologickej záhrady, pavilón vtákov hodinu pred koncom návštevnej doby, všetky ostatné pavilóny pol hodinu pred koncom návštevnej doby,

Dostupnosť: Zoologická záhrada sa nachádza v meste, v zámockom parku Schönbrunn. K hlavnému vchodu sa dostanete vstupom do parku cez Hietzingskú bránu.

Ak cestujete MHD, do zoologickej záhrady sa dostanete nasledujúcimi linkami:

Metrom, U4: Stanica Hietzing,

Električkou č: 10, 58, 60, alebo

Autobusom č: 10A, 51A, 56A, 56B, 58A

Parkovanie: Ak cestujete autom, máte možnosť zaparkovať v centre mesta a odtiaľ sa vybrať metrom (Metro U4 Stanica Hietzing), alebo zaparkovať na bezplatnom parkovisku z druhej strany ZOO a odtiaľ sa vybrať peši. Je to približne 10-minútová prechádzka. Parkovisko: Seckendorff-Gudent-Weg (Vchod: Tirolerhof). Ak máte navigačné zariadenie, zadajte adresu: Seckendorff-Gudent-Weg, 1130 Wien. Na stránke ZOO uvádzajú, že cesta od parkoviska k vchodu do zoologickej záhrady Tirolská záhrada je veľmi strmá a pre imobilných ľudí skôr nevhodná, no my s kočíkom sme ju bez problémov zvládli. Viac informácií k príjazdu nájdete tu.

Možnosti a atrakcie v ZOO: Komentované kŕmenie - časový rozvrh kŕmenia nájdete tu.                                       

Informácie o gastro zariadeniach nájdete tu.    

Panoramatická železnica vás prevedie cez celý Schönbrunn. So žltozelenými vláčikmi sa môžete pohodlne dostať do všetkých dôležitých miest zámockého parku. Vláčiky premávajú denne od apríla do októbra od 10. do 18. hodiny a od marca do novembra podľa dohody. Kompletný okruh cez zámocký park vedie cez 9 zastávok a trvá pri rýchlosti jazdy 10 až 15 km/h cca 50 minút.

Zastávky panoramatickej železnice:  Zámok Schönbrunn - Voziareň - Hietzingská brána - Zoologická záhrada/Palmový pavilón - Tirolská záhrada - Gloriette - Horská cesta/Tivoli - Obelisk / Schönbrunnské kúpele - Meidlingská brána. 

Posledný vozeň vlaku má hydraulickú zdvíhaciu plošinu pre invalidné vozíčky a detské kočíky. Každá vlaková súprava ponúka v troch vagónoch miesto pre celkovo 55 cestujúcich. Vlaky premávajú denne v čase od 10:00 do 18:00 hod. Pri Gloriette a pri zámku Schönbrunn stoja v každú celú a každú pol hodinuDenný lístok pre dospelého stojí 7€ pre deti do 14 rokov 4€ a pre zdravotne postihnutých 4€. Jazdu môžete ľubovoľne často prerušiť, ak sa preukážete lístkom a pečiatkou.


  •  

Zoologická záhrada Schönbrunn Viedeň


+43-1-877 92 94-0
info@zoovienna.at

www.zoovienna.at
Otváracie hodiny:

január    9:00–16:30
február    9:00–17:00
marec    9:00–17:30
apríl–september    9:00–18:30
október (do konca letného času)    9:00–17:30
november–december    9:00–16:30

Vstupné:

Celodenné vstupenky
Dospelí     20/18€ (od 10 osôb)
Deti a mládež 10€/9€
Invalidi (od 50%) 10/9€
Deti do 6 rokov    zdarma/zdarma
Celoročné vstupenky
Dospelí    € 49,-
Deti a mládež  *  € 25,-
Bližšie informácie o ďalších možnostiach sú na domovskej stránke ZOO. 

* Zľavy platia iba pri predložení preukazu, deti a mládež od 6. do 19. narodenín

Odporúčame

vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
ihriská a parky

Športové ihrisko Páričková

Zrekonštruované detské ihrisko vo vnútrobloku na Páričkovej ulici ponúka deťom úplné nové hracie prvky a vynovené hokejbalové...Viac
zvieratá a farmy

Biofarma Príroda

Salaš Biofarma Príroda je ideálne miesto na poldenný výlet. Nájdete tu všetky možné domáce zvieratá, hladkaciu ZOO, ihrisko pre...Viac
výstava

Ako sa hrali naši...

Múzeum mesta Bratislavy sprístupňuje od 12. 12. 2020 výstavu historických hračiek pod názvom Ako sa hrali naši... Svet hry a...Viac
12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
CITYLIFE odporúčame!