výstava

Čo svet JE?

Zámok Schloss Hof otvára 15.marca 2018  hlavnú sezónu celkom novou netradičnou výstavou. Výstava rozoberá súčasné témy a hľadá odpovede na otázku „Čo svet JE?“.

Táto akcia sa konala v minulosti

V rokoch 2018-2020 budú mať návštevníci zámkov na Moravskom poli možnosť nahliadnuť za okraj taniera a dozvedieť sa aký zaujímavý je svet jedla. Pre barokový zámok vcelku netradičné moderné a interaktívne stvárnenie výstavy má za cieľ zaujať aj mladšie generácie i návštevníkov, ktorí hľadajú niečo iné ako historické témy . Poučnú cestu od semiačka až po hotový pokrm môžete absolvovať v severnom trakte prvého poschodia zámku a zaujímavé inštalácie nájdete aj v zámockých exteriéroch.

Sériu výstav otvára 15.3.2018 téma „Zo zeme na tanier“. Takmer každý pokrm nášho jedálnička je úzko spätý s pôdou. Preto je pôda už tisícročia opradená rôznymi mýtmi a uctievaná v podobe božstiev. Nazrite do hlbín kultu zeme prostredníctvom zemného tunelu. Ste zástancami domáceho varenia a hrdíte sa vlastne pripraveným jedlom? Ale koľko z toho, čo konzumujeme si skutočne pripravíme sami? Kto melie obilie, spracováva surové mlieko či varí pivo? Výstava poukáže aj na spracovanie a výrobu potravín.
Zámocký areál disponuje prenádherným statkom, na ktorom budú inštalované zaujímavosti ako akvaponické zariadenie, v ktorom ryby vyrábajú cenné hnojivo na pestovanie zeleniny.  A v oranžérii môžete nahliadnuť na vertikálne farmy, ktorých význam neustále narastá.

Na tému jedlo pribudnú k tradične obľúbeným podujatiam aj celkom nové. Po veľkonočných trhoch sa na sklonku apríla môžete tešiť na kulinársky festival ( 21.-22.4.). Novinkou je aj podujatie s argentínskym grilovaním Asado (16.-17.6.) a prvýkrát si môžete na zámku Schloss Hof vychutnať Medzinárodný deň piknikov (23.6.)

Odhaľte zákulisie cesty jedla s novou výstavou na Moravskom poli.

DÔLEŽITÉ: Stála expozícia v barokových apartmánoch je prístupná aj počas mimoriadnej výstavy.
V prípade otázok kontaktujte prosím:
Mag. Barbora Hromjáková, Mobil: + 421 907 729 619, Email: hromjakova@schlosshof.at
www.schlosshof.at/sk

Odporúčame

divadlo

Takmer pyšná princezná

Takmer pyšná princezná je pôvodný slovenský rodinný muzikál Michala Babiaka a Milana Malinovského. Voľne vychádza z českej...Viac
Dom kultúry Ružinov / Divadlo bez masky
CITYLIFE odporúčame!
blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!
ihriská a parky

Vodárenská záhrada

Oddýchnite si vo Vodárenskej záhrade, ktorá je pre vás otvorená každý deň. Nachádza sa v areáli múzea, v tesnej blízkosti...Viac
blog

Kam s deťmi do reštaurácie? Top tipy v Bratislave

Hľadáte miesto, kde zorganizovať rodinnú oslavu a obávate sa ako to zvládnu deti? Alebo máte chuť len tak večer zájsť s priateľmi...Viac
25.07.2016
odporúčame!