výstava

Tomáš Klepoch – Výber z tvorby

Tomáš Klepoch využíva techniku linorytu, ktorú kombinuje s maľbou a tabletovou kresbou. Na výstave bude okrem ilustrácií prezentovaná aj jeho voľná tvorba.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
05.09.2013 18:00, Št

Tomáš Klepoch sa narodil 22. júla 1981 v Bratislave. Vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave u profesorov Roberta Jančoviča a Ivana Csudaia. Štúdium absolvoval u docenta Pavla Chomu na Oddelení vizuálnej komunikácie.

Využíva techniku linorytu, ktorý kombinuje s maľbou a s tabletovou kresbou, kde technikou odstraňovania (škrabania) vytvára kresbu typickú pre linoryt. Práve touto technikou boli vytvorené ilustrácie ku knihe Ako som sa stal mudrcom, za ktorú dostal Zlaté jablko na BIB 2011. Využíva rôznu farebnosť – nájdeme tu plnofarebné ilustrácie v tlmených tónoch, ale aj ilustrácie, kde siaha po dvoch, maximálne troch farbách, čím dosahuje dynamiku vo vizuálnej stránke knihy.

Za svoje ilustrácie dostal aj ďalšie ceny – Najkrajšie detské knihy zimy (2007, 2009), Najkrajšie knihy Slovenska (2010).

Jeho štylizované figúry majú zámerne zdeformované proporcie – hlavy sú neprimerane veľké k telu, čím je zvýraznená expresivita výrazu. Zároveň však v jeho ilustráciách nájdeme aj ironické zveličenie a určitú hravosť.

Na výstave bude okrem ilustrácií prezentovaná aj jeho voľná tvorba.

Výstava je spojená s uvedením poštovej známky Bienále ilustrácií Bratislava 2013

Odporúčame

knižnica

Miestna knižnica Petržalka

Miestna knižnica Petržalka je jednou z najväčších a najaktívnejších verejných knižníc Bratislavy. Má osem pobočiek, v ktorých sa...Viac
ihriská a parky

Vodárenská záhrada

Oddýchnite si vo Vodárenskej záhrade, ktorá je pre vás otvorená každý deň. Nachádza sa v areáli múzea, v tesnej blízkosti...Viac
blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac