výstava

Tomáš Klepoch – Výber z tvorby

Tomáš Klepoch využíva techniku linorytu, ktorú kombinuje s maľbou a tabletovou kresbou. Na výstave bude okrem ilustrácií prezentovaná aj jeho voľná tvorba.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
05.09.2013 18:00, Št

Tomáš Klepoch sa narodil 22. júla 1981 v Bratislave. Vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave u profesorov Roberta Jančoviča a Ivana Csudaia. Štúdium absolvoval u docenta Pavla Chomu na Oddelení vizuálnej komunikácie.

Využíva techniku linorytu, ktorý kombinuje s maľbou a s tabletovou kresbou, kde technikou odstraňovania (škrabania) vytvára kresbu typickú pre linoryt. Práve touto technikou boli vytvorené ilustrácie ku knihe Ako som sa stal mudrcom, za ktorú dostal Zlaté jablko na BIB 2011. Využíva rôznu farebnosť – nájdeme tu plnofarebné ilustrácie v tlmených tónoch, ale aj ilustrácie, kde siaha po dvoch, maximálne troch farbách, čím dosahuje dynamiku vo vizuálnej stránke knihy.

Za svoje ilustrácie dostal aj ďalšie ceny – Najkrajšie detské knihy zimy (2007, 2009), Najkrajšie knihy Slovenska (2010).

Jeho štylizované figúry majú zámerne zdeformované proporcie – hlavy sú neprimerane veľké k telu, čím je zvýraznená expresivita výrazu. Zároveň však v jeho ilustráciách nájdeme aj ironické zveličenie a určitú hravosť.

Na výstave bude okrem ilustrácií prezentovaná aj jeho voľná tvorba.

Výstava je spojená s uvedením poštovej známky Bienále ilustrácií Bratislava 2013

Odporúčame

cukráreň

Elezi - Vajnory

Rodinná cukráreň, ručná výroba, tradičné receptúry, klasické prírodné suroviny, bez pridania chemických konzervačných látok...Viac
výstava

Čas hier. Detstvo, hračky, hry

6.6.2025 - 28.2.2026 / Malokarpatské múzeum v Pezinku
odporúčame!
blog

Top 10 kaviarní s detským kútikom

Hľadáte kaviareň, kde si budete môcť kávu aj vychutnať a v pohode dopiť? A kde sa vaše deti budú cítiť tiež dobre? Pripravili sme...Viac
14.02.2016
odporúčame!
vyhliadka

Rozhľadna na Veľkej Homoli

Ak máte radi krásne výhľady spojené s príjemnou turistikou, odporúčame výlet k rozhľadni na Veľkej Homoli. Rozhľadňa Alexandra...Viac