výstava

Výstava zážitková technika

Trúfate si hrať hokej len svojimi mozgovými vlnami? Alebo zložiť pieseň vlastnými pohybmi? Príďte si vyskúšať najnovšie hi-tech vychytávky. Vezmite celú rodinu, kamošov či spolužiakov do Bory Mall na Zážitkovú výstavu, ktorá bude k dispozícii v priestoroch centra od 14.6. do 13.7.2019.
Táto akcia sa konala v minulosti

Čo všetko na vás čaká?

Simulátor augmentovej reality
Zabudnete na svet okolo seba a budete môcť skúmať a dotýkať sa nedotknuteľného! Zabijácke kosatky alebo Tyranosaurus Rex v životnej veľkosti? Ponorte sa u nás do 2 magických svetov - mrazivej Arktídy či obdobia druhohôr, kde môžete spoznávať najznámejšie dinosaury z Jurského obdobia.

Simulátor mozgových vĺn
Vyskúšate si netradič...ný hokej, kde puk ovládate len silou vlastnej koncentrácie! Hráči pri špeciálnom stole sú napojení na biosenzorické čelenky, ktoré snímajú mozgovú aktivitu a navzájom sa „pretláčajú". Hráč so silnejšou koncentráciou, vyhráva - budete to vy? 

Virtuálna realita 
Zabavíte sa v stánku s plným vybavením pre virtuálnu realitu.
- Okuliare HTC VIVE
- Počítač uzavretý v pracovnej stanici 
- LCD displeje
- Herný ovládač

Sanbot: HI-Tech pomocník
Všetci to už poznáme z filmov a rozprávok. Robota, ktorý sa stane domácim pomocníkom aj príjemným konverzujúcim spoločníkom. Stretnite sa s ním aj naživo! SanBot je dokonalou zmesou človeka a robota. Dokáže rozoznávať tváre a hlasy, reaguje na dotyky, môžete sa s ním porozprávať v angličtine a keď sa mu niečo nebude páčiť, určite si to na ňom všimnete.

Detektor lži
Tak dá sa teda oklamať alebo nie? Príďte to zistiť.

Robotická ruka 
Myslíte si, že inžinieri dokážu vyvinúť technológie tak, aby verne kopírovali motorické vlastnosti človeka? Vyskúšajte si našu motorickú ruku. Vďaka jedinečnej hydraulike kopírujúcej fungovanie ľudských svalov, by mala dokázať zreprodukovať vami nakreslený obraz. Dokáže to?

Interaktívna LED stena 
Vyskúšate si vytváranie efektných pohyblivých obrazcov na dotykovom displeji podľa vašej fantázie. Obrazce sa zobrazia na ploche vytvorenej z cca 2000 svetelných diód a vo všetkých odtieňoch farebného spektra. 

Najväčšia kocka na svete z prepínačov
Takmer 9000 elektrických prepínačov so svetelnými diódami vo vnútri kolísky. Treba ešte niečo viac? Toto proste musíte vidieť!

Rýchlosť reakcie
Pýtali ste sa niekedy sami seba ako rýchlo dokážete reagovať na podnety? Tu to zistíte absolútne presne. Princíp je jednoduchý, stlačíte štartovacie tlačidlo, po chvíli sa rozsvieti svetlo, na ktoré budete musieť zareagovať. Hneď ako zachytíte lúč svetla, stlačíte reakčný spínač. Čas medzi rozsvietením svetla a stlačením reakčného spínača je vaša reakčná doba vyjadrená v milisekundách. Budete rýchly ako blesk?

Hlukomer 
Málokto vie, aká hlasitosť je spojená s bežnými ľudskými činnosťami, ľahko to zistíte u nás. Vo zvukovo izolovanej komore preskúmate úrovne hlasitosti akustických rekvizít (gitara, hrnce, rádio, húkačka atď.). Namerané decibely sa zobrazia v komore na veľkom digitálnom displeji a zároveň na vonkajšie stene komory.

Interaktívny hudobný nástroj 
Že ste nikdy nevedeli hrať na žiadny hudobný nástroj? Nevadí, napriek tomu dokážete zložiť rovno celú symfóniu, a to len pohybmi vlastného tela. 3D kamera zosníma vaše nohy a ruky, a ich pohyb spojí cez virtuálne hudobné nástroje do celistvého hudobného diela. Veľkolepé.

Simulátor letu vtáka 
Len roztiahnuť krídla a letieť ako vták - konečne sa to dá! Vďaka aktívnemu gyroskopickému simulátoru, ktorý vďaka plne pohyblivej konštrukcii s mnohými senzormi a aktívnym headsetom, posúva zážitok z virtuálnej reality zase o niekoľko levelov vyššie!
K dispozícii je niekoľko aplikácií, ktoré užívateľovi umožnia interakciu v rôznych svetoch. Interaktívne lety sú plne závislé na vašich pohyboch a navyše sú spojené so zaujímavými úlohami, takže o zábavu bude postarané!

Odporúčame

blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!
zvieratá a farmy

Biofarma Príroda

Salaš Biofarma Príroda je ideálne miesto na poldenný výlet. Nájdete tu všetky možné domáce zvieratá, hladkaciu ZOO, ihrisko pre...Viac
blog

Top 10 kaviarní s detským kútikom

Hľadáte kaviareň, kde si budete môcť kávu aj vychutnať a v pohode dopiť? A kde sa vaše deti budú cítiť tiež dobre? Pripravili sme...Viac
14.02.2016
odporúčame!
divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac