Ako zabaviť deti na jeseň?

Príroda nás aj tento rok obdarovala svojimi plodmi a najpestrejšou paletou farieb. Prinášame vám zopár tipov ako s nimi naložiť a potešiť sa z nich.  

blog

1. Listy

Nazbierajte si listy. Môžu byť rôzne veľké aj rôznofarebné ale sa môžu podobať ako vajce vajcu. Priložte ich na čistý rovný podklad, ideálne jednofarebný a vytvorte si krásny obrázok. Listy pripevnite lepidlom, ale len na kúskoch a najlepšie v miestach, kde sa prekrývajú a stopu po lepidle nebude vidieť.

Keď ste s rozložením listov spokojný, zaťažte ich napr. knihami tak aby sa vylisovali. Pozor aby sa vám listy nepokrčili. Po týždni listy skontrolujte a ak ste s vylisovaním spokojný, gratulujeme. Takýto obrázok môžete aj zarámovať.      

Ďalšie listy si môžete dozdobiť tak, že do nich vystrihnete nejaký útvar. Radšej ale nech je jednoduchší. List predsa len nie je papier.  

Listy sú tiež výborným prvkom v rámci rôznych jesenných dekorácii. My sme našli túto s ježkom, ktorého si môžete vyrobiť napríklad aj z plasteliny alebo moduritu. Pichličiky spravíte z nalámaných konárikov alebo halúzok, očká spravte z čierneho korenia alebo klinčekov. 

ObrázokObrázokObrázok

2. Gaštany

Gaštany sú naozaj materiál z ktorého sa dá doma vyrobiť celá ZOO. Fantázii sa medze nekladú, deti ale budú potrebovať vašu pomoc pri navŕtavaní dierok. Pomôcť pri zhotovovaní figúrok si môžete aj inými plodmi ako sú šípky, lieskovce, škrupinky z orechov a pod. 

ObrázokObrázokObrázok

3. Mandalky a obrazce

Vďačné je aj vytváranie rôznych obrazcov či mandál. Dôležité je mať dostatok materiálu a jednu rovnú plochu aby sa vám plody nerozutekali.

Vhodné sú napr. aj orechy a ak chcete vdýchnuť vašej mandale trochu nezvyčajnú jesennú farbu, škrupinky môžete nafarbiť ako idno na modrom orechu.  

ObrázokObrázokObrázok

Veľa zábavy vám želá Kidstown.  

Odporúčame

blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!
detské centrum

HappyBee

Centrum pre deti od bábatiek až po predškolákov, pohybová príprava už od 6 mesiacov, unikátny detský kútik. Nechýba kávička a...Viac
divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac
festival

Festival zabudnutých remesiel 2021

27.8.2022 - 28.8.2022 / Smolenický zámok a okolie
CITYLIFE odporúčame!