Na kraji lesa - detská kniha o vzácnych zvieratkách

Po úspešnej detskej knižke o veľrybe Gréte sa vo vydavateľstve Egreš rozhodli vydať ďalšiu citlivú ekologickú rozprávku pre deti a ich rodičov. Jej hlavnými hrdinami sú tri vzácne a u nás ohrozené zvieratká, ktoré možno mnohé deti ani nepoznajú, a preto si myslíme, že by ich spoznať mali. Sú to hlucháň hôrny, syseľ pasienkový a korytnačka močiarna.

blog

Príbeh Na kraji lesa je o syslíkovi Filipovi, korytnačke Alici a hlucháňovi Kamilovi. Sú to zvieratká, ktorých v slovenskej prírode ubúda napriek tomu, že korytnačka močiarna je pôvodný slovenský druh a bola tu ešte pred človekom, rodokmeň hlucháňa hôrneho siaha až do doby ľadovej a sysle boli kedysi bežnou súčasťou spásaných lúk.

Bude to krásne ilustrovaná a citlivo napísaná knižka, v ktorej sa tri zvieratká Filip, Alica a Kamil dozvedia o mýtickom živote ich predkov. Vydajú sa na dobrodružnú cestu, pri ktorej pochopia, ako sa ich domov vplyvom človeka mení.

Na vydanie knižky potrebujeme aj vašu pomoc, keďže Egreš je len malé vydavateľstvo a ide o finančne náročnú činnosť. Tým, že si knižku predobjednáte na Startlabe, nám ju pomôžete vydať. A do Vianoc je u vás ako nádherný, ale zároveň poučný darček.

Snažíme sa viesť deti aj ich rodičov k úcte k životnému prostrediu. Priateľský, vtipný a láskavý príbeh pre nás napísala Ľubica Schmarcová, literárna vedkyňa a naša drahá priateľka, ktorá nám pomáhala s mnohými našimi knižkami a jej skrytý talent na rozprávky sme objavili už dávno, budete sa mať veru na čo tešiť! 

Ilustrácie kreslí úžasná Ilona Polanski z dua Tomski&Polanski. Grafiku vytvára Michal Tornyaii, grafický dizajnér a typograf, ktorý v knihe použije i vlastné písmo.

Pri knižke nám pomáhalo ešte veľa skvelých ľudí, ktorým sme moc vďační! Sú nimi Ivanka Kalafusová z PRALES, o.z., Ervín Hapl zo Živá planina, Silvia Halková z BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie).

Vymysleli sme si pre vás aj užitočné a hodnotné odmeny, preto sa budeme veľmi tešiť, ak nám pomôžete vydať túto opäť originálnu knižku.

 

Odporúčame

blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!
ihriská a parky

Športové ihrisko Páričková

Zrekonštruované detské ihrisko vo vnútrobloku na Páričkovej ulici ponúka deťom úplné nové hracie prvky a vynovené hokejbalové...Viac
divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac
výstava

Dobrodružná výstava Moje telo

Príďte od 9. do 24. februára na jedinečnú interaktívnu výstavu Moje telo, ktorá prvýkrát zavíta na Slovensko. Prostredníctvom 7...Viac
9.2.2019 - 24.2.2019 / Polus City Center
odporúčame!