detský tábor

Vyskladaj si mesto (letný tábor v MMB)

Aj tento rok sme si pre malých múzejných bádateľov a bádateľky pripravili denný letný tábor. Opäť sa pozrieme na najzaujímavejšie historické miesta nášho hlavného mesta. Ako základňa nám bude slúžiť Stará radnica, kde si ukážeme všetky tajné uličky a naučíme sa, ako múzeum funguje.

Pozrieme sa na každodenný život 60. rokov 20. storočia v Bratislave. Vydáme sa na samý kraj Rímskej ríše a vyskúšame si archeologickú prácu.

Prebádame mestské hradby a Michalskú vežu, ktorá po nich zostala. Zistíme, ako sa mesto bránilo v prípade nebezpečia, a odmenou nám bude výhľad na celé mesto.

Z každej našej zastávky si zoberieme nové vedomosti a predmety. Z tých na konci tábora vytvoríme výstavu priamo v múzeu. 

Termíny: 8. – 12. júla a 5. – 9. augusta
Miesto tábora (základňa): Stará radnica, Radničná ulica č. 1 

Pre deti vo veku 6 – 10 rokov.

Tábor je vedený odbornými múzejnými pedagogičkami, lektorkami a pracovníčkami MMB.

Cena za tábor: 150 € (v cene je zahrnutý program na 5 dní v rôznych lokalitách MMB, stravovanie, celodenný pitný režim, cestovné lístky)

Prihlasovanie na tábor je už spustené. V prípade záujmu neváhajte kontaktovať múzejnú pedagogičku Zuzanu Zahradníčkovú na adrese zuzana.zahradnickova@mmb.sk. Kapacita táboru je obmedzená.

Odporúčame

festival

Festival zabudnutých remesiel 2024

24.8.2024 - 25.8.2024 / Hrad Červený Kameň
CITYLIFE odporúčame!
divadlo

Takmer pyšná princezná

Takmer pyšná princezná je pôvodný slovenský rodinný muzikál Michala Babiaka a Milana Malinovského. Voľne vychádza z českej...Viac
1.6.2024 - 9.6.2024 / Dom kultúry Ružinov
CITYLIFE odporúčame!
divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac
blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!