divadlo

Letné divadielka v Medickej záhrade

Príďte si do Medickej záhrady pozrieť letné detské divadielka.

Táto akcia sa konala v minulosti

1. 7., 10.00 h GULLIVEROV DENNÍK, Divadlo Hotel Mária (Banská Bystrica). 
Rozprávka na motívy románu Jonathana Swifta Gulliverove cesty. V tejto rozprávke okrem všeobecných známych Obrov a Liliputánov hrdina stretne pirátov a navštívi lietajúci ostrov a krajinu koní. Všade sa stretáva s hlavným problémom a to je rôzne správanie a zvyky. Tak si diváci odnesú okrem zážitku a zábavy aj poučenie o tom, ako sa správať k druhým osobám. Namiesto opovrhovania je treba viac tolerancie a pochopenia. 

8. 7., 10.00 h KOZLIATKA, Divadlo Tuš
Boli ste už na karnevale? Barborka ešte nikdy. Pomôže jej kamarát Martin. No ako ísť na karneval, keď už nie sú žiadne masky. Ostali posledné – maska kozy a vlka. Nevadí, aspoň si môžu zahrať veselú rozprávku alebo rovno dve - o kozliatkach neposlúšných ale i poslušných.
Inscenácia vznikla na motívy rozprávok od Márie Rázusovej-Martákovej a Jaroslavy Blažkovej z knižky Kozliatka. 

15. 7., 10.00 h PRINCEZNA NA HRÁŠKU, Divadlo Koráb (Brno, CZ) 
Nie je ľahké nájsť kamaráta, ešte horšie je, keď chlapec hľadá kamarátku a najhoršie je, keď citlivý princ hľadá citlivú princeznú a ešte k tomu má prísnu mamičku a dobrého otecka, ako to už býva. Vtedy je každá rada drahá! Ešteže chytrý papagáj Žakinka má radu vždy po ruke...

22. 7., 10.00 h JAK BYLO KDYŽ NEBYLO, Nezávislá divadelní scéna SemTamFór (Slavičín, CZ)
Na svete je to už tak raz zariadené a každý z nás to veľmi dobre pozná. O čom je reč? O úplne obyčajných veciach, ako je strach z búrky, na čo je dobrý oheň,prečo je dobré mať strechu nad hlavou atď. To všetko nám, malým a bojácnym dokáže vysvetliť hocijaký dospelý v našom okolí. Ale ako to bolo kedysi dávno, keď sa na svete objavil úplne prvý človek a na všetko bol úplne sám? Príďte sa pozrieť na starý ako ľudstvo samo, príbeh pre malých aj veľkých. Přijďte se podívat na  příběh starý, jako lidstvo samo, příběh pro malé i velké.

29. 7., 10.00 h PRÍBEH RYTIERA, Teater Komika (Bratislava)
Jarmočné divadlo o rytierovi hľadajúcom to najobyčajnejšie ľudské šťastie. Putuje cestou-necestou až prichádza na zámok, kde býva krásna princezná. Jej priazeň si však musí získať svojim umom, ale i chrabrosťou a odvahou v rytierskom turnaji. A či to šťastie skutočne nájde? Presvedčte sa na vlastné oči.

5. 8., 10.00 h DCERY MATKY ZEMĚ, Divadlo ToTem (ČR)
Bábková hra na motívy indiánskych mýtov nás zavedie do ďalekej a dávnej Ameriky. Dozviete sa,ako sa z lovcov stali poľnohospodári a stretnete sa s indiánmi, ktorí objavili tajomstvo troch dcéry Matky Zeme: Fazuľa, Kukurica a tekvica.
Hra je pre deti aj dospelých, vegetariánov a mäsožravcov, indiánov a belochov.

12. 8., 10.00 h FIFO, VIERKA A ZAČAROVANÉ PRASIATKO
Malý huncút Škriatok Špinko začaruje neposlušné prasiatko Kvík a unesie ho na svoj hrad. Keďže Fifo a Vierka majú dobré srdce, rozhodnú sa prasiatku pomôcť. Potrebujú k tomu však pomoc všetkých detí a zvieratiek, ktoré žijú v rozprávkovej krajine. Celý dej je sprevádzaný poučnými témami ako sú osobná hygiena, základy správneho chovania, dôležitosť priateľstva a pomoc blížnemu.

26. 8., 10.00 h TDpaslík, Divadlo na Hojdačke
Veselá bábkovo-činoherná rozprávka o zákradnom trpaslíkovi a jeho kamarátoch, s pesničkami a inteakciami s publikom. Hlavný hrdina sa vydá zastaviť slnko, aby na jeseň neodkvitla kamarátka slnečnica. Na cestu sa vydá spolu so svetluškou a bocianom, ktorí mu na neľahkej ceste pomáhajú. Príbehovo sa zameriavame na 4 ročné obdobia, ale venujeme sa aj logopedickej téme…

2. 9., 10.00 h GUĽKO BOMBUĽKO, Divadlo Tuš
Veselé a nápadité príhody prešibaného nezbedníka Guľka Bombuľka a jeho kamarátov.

9. 9., 10.00 h ZAJKO FAJKO A HADÍK VADÍK, Agentúra MaKiLe
Strážkyne lesa Katlinka a Silvána vás prevedú príbehom o priateľstve. Alebo o hádke? Veď posúďte sami:
Zajko Fajko je usilovný záhradkár a stará sa o svoje kvietky. Preto ho neteší, ak mu niekto behá, tancuje a či spí na lúke. A keď sa doplazí hadík Vadík, ktorému všetko vadí, a nechce odísť, stane sa nešťastie a hadík je zranený. Nájde sa medzi divákmi „kvalifikovaný“ doktor, aby hadíka vyliečil a priateľstvo hadíka a zajka obnovil?

16. 9., 10.00 h HLÚPE KURA, Divadlo JAJA
Deti sa zábavnou formou dozvedia o fantastických prírodných úkazoch: ako prichádzajú na svet kuriatka, prečo húseničky cez zimu spinkajú, čo sa im sníva a všeličo iné…).
Hlúpe kuriatko neposlúcha svoju mamičku a utečie jej do sveta. Stretne veľa zvieratiek a samé na vlastnej koži sa presvedčí, že “mamička mala pravdu”.

Odporúčame

materské centrum

Rodinné centrum Kramárik

Rodinné centrum Kramárik je centrum pre rodiny s deťmi nielen z Kramárov. Vzniklo z iniciatívy mamičiek ako odozva na potrebu...Viac
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
detské oslavy

Makovice

Komunitný priestor s kaviarňou a vegetariánskou kuchyňou v Stupave. V Makovici sa pravidelne organizujú workshopy, diskusie,...Viac
reštaurácia

Café Berlinka SNG

Slovenská národná galéria má svoju galerijnú kaviareň Café Berlinku, s pestrým menu, krásnym výhľadom na rieku a novým detským...Viac