Železná studienka a Partizánska lúka

ihriská a parky

Patria medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Obe sú súčasťou Bratislavského lesoparku a nachádzajú sa na juhu chránenej oblasti Malých Karpát. Areál Železnej studienky spolu s Partizánskou lúkou ponúka bohaté možnosti ako príjemne stráviť voľný čas.

Na Partizánskej lúke môžete vyskúšať detské ihriská, nové hojdačky, preliezačky, stolnotenisové stoly,  trampolínu, sezónne aj nafukovací hrad. Zahrať si futbal na ihrisku alebo si urobiť piknik, opekať si v altánku na grilovanie, alebo na označených ohniskách. Aj to môžete. Zo Železnej studienky sa dá vybrať aj na turistiku, previesť sa lanovkou, alebo si vyskúšať lov rýbPlusom je, že tu nedávno pre dospelých vybudovali novú časť na zlepšenie kondície. Posilňovacie zariadenia sú umiestnené na pravej strane od vstupu (ak idete smerom od Červeného mosta).  

Turistika
Železná studienka ponúka 2 turistické trasy: Lamač - Železná studienka alebo Červený most - Železná studienka – Koliba.

Červený most - Železná studienka - Koliba. Na trase v dĺžke približne 4 km s prevýšením 210 m je umiestnených celkom 18 náučných zastávok. Trasu možno zdolať za dve a pol hodiny. Vychádzku môžete začať na Červenom moste pri Partizánskej lúke, alebo aj z opačného konca - z Kamzíka. Chodník je značený zelenou farbou.

Dendrologický náučný chodník - Na trase asi 400 m je možné spoznať dreviny rastúce na území v správe Mestských lesov Bratislava. Na trase sa nachádzajú tabuľky, ktoré označujú vybrané stromy a tiež aj ďalšie atrakcie, ktoré pomôžu hlavne deťom získať poznatky o využití dreva pre človeka a nadobudnúť pozitívny vzťah k prírode. Chodník začína pri studničke v areáli Partizánska lúka, smeruje po lesnom chodníku do lesa a končí znovu v areáli, pri Gril altánku. Pomalou chôdzou so zastavením sa pri všetkých atrakciách zvládnete prehliadku za 35 - 45 min.

Lanovka na Kolibu/Železná studienka – Kamzík
Sedačková lanovka vás po celý rok od štvrtka do nedele (a počas sviatkov) odvezie zo Železnej studienky na Kolibu a späť. Lanovka premáva každú hodinu od 10:00 do 18:00. Cena jednej jazdy je 3 €, obojstrannej je 5 €. Jedna jazda trvá 8 minút.

Člnkovanie a rybolov
Vyskúšajte si rybačku v centre mesta. Nepotrebujete ani rybársky lístok. V jazere s rozlohou 2 hektáre si môžete uloviť vlastného kapra, šťuku, zubáča alebo sumca. Móla sú pripravené na pohodlné chytanie. Jednorazová vstupenka pre dospelú osobu stojí 10 €. Viac informácií nájdete tu. Deti môžu kŕmiť kačičky alebo sledovať pod hladinou korytnačky. Sezónne si môžete požičať čln a romanticky sa v rybníku člnkovať.

Piknik
Dajte si obed v prírode. Opekať môžete vo vyhradenom altánku s pripraveným grilom alebo na vyhradených miesta pre kladenie ohňa.

Partizánska lúka Bratislava

Otváracie hodiny:

Odporúčame

knižnica

Miestna knižnica Petržalka

Miestna knižnica Petržalka je jednou z najväčších a najaktívnejších verejných knižníc Bratislavy. Má osem pobočiek, v ktorých sa...Viac
zvieratá a farmy

Biofarma Príroda

Salaš Biofarma Príroda je ideálne miesto na poldenný výlet. Nájdete tu všetky možné domáce zvieratá, hladkaciu ZOO, ihrisko pre...Viac
trh / gastro

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof

Umelecké remeslá, kulinárske lahôdky & detské aktivity – Nalaďte sa na najkrajšie sviatky v roku.Viac
8.12.2023 - 17.12.2023 / Schloss Hof
CITYLIFE odporúčame!
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac