Detský folklórny súbor Skaličánek
Súbor vznikol v roku 1974 a zachováva zvyky, tance a detské hry Skalice a okolia. So súborom pracujú skúsení pedagógovia Základnej umeleckej školy Dr. Janka Blaha v Skalici. Vedúci súboru sú Mgr. Antónia Chaloupková a Mgr. Radovan Timko, tanečný pedagóg je Petr Vrátil, korepetítori Mgr. Miroslav Buzrla, Mgr. Pavol Ivičič a hudobný pedagóg Lubomír Graffe.
Detský folklórny súbor Hájenka
Detský folklórny súbor Hájenka vznikol v roku 1988 v Bratislave, v mestskej časti Petržalka, kde dodnes pôsobí na ZŠ Tupolevova 20. V roku 1994 nadviazala Hájenka spoluprácu s Detskou ľudovou hudbou Jarabinka. V apríli roku 2018 Hájenka oslávila 30. výročie založenia a od toho momentu Hájenka a Jarabinka vystupujú pod spoločným názvom Detský folklórny súbor Hájenka.
Hájenku navštevuje takmer 150 detí vo veku od 6 do 16 rokov. Väčšina detí pochádza z Petržalky. Tridsaťštyriročná Hájenka pochodila väčšinu festivalov na Slovensku, účinkovala v mnohých európskych štátoch, na Taiwane a Vianoce už dvakrát strávila v Austrálii. Na krajskej súťaži „Vrť sa dievča“ štyrikrát vyhrala zlaté pásmo s postupom na celoštátnu prehliadku detských folklórnych súborov „Pod Likavským hradom“ a „Eniki beniki“ a na krajskej súťaži „Zahrajte mi, muzikanti“ dvakrát vyhrala detská ľudová hudba zlaté pásmo s postupom na celoštátnu prehliadku hudobného folklóru detí „Vidiečanova Habovka“. V roku 2018 pri príležitosti 30. výročia Hájenka vydala svoje prvé CD s názvom „Ladíííme!“.
Vo svojom programe má Hájenka tance, piesne a hudobné čísla z rôznych oblastí Slovenska. Sú to hry, tance a piesne z mestského prostredia, Záhoria, Liptova, Terchovej, Tekova a Dobrej Nivy. Hájenku vedú Michal Štefanovič, Jaroslav Mendel, Tatiana Šišková a detskú ľudovú hudbu vedie Zuzana Pokorná.
Vstupné: 10 €