iná akcia
kurz / workshop

Kreatívne workshopy: Deti o nezávislom Poľsku

26. mája od 9:00 – 17:00 sa v galérii Poľského inštitútu uskutočnia 4 zaujímavé workshopy pre deti rozličných vekových kategórií, ktoré budú zamerané na výrobu bábok (9:00 – 12:00, autorka: Beáta Zázrivcová) a tvorbu animovaného filmu (13:00 – 17:00, autori: Joanna Kożuch, Boris Šima) z detských prác inšpirovaných básňou obľúbeného detského spisovateľa Jana Brzechwu (Tańcowała igła z nitką), ktorá vznikla v medzivojnovom období.

Táto akcia sa konala v minulosti

Ďalšie workshopy budú zamerané na maľbu na skle inšpirovanú vitrážou Symbol obrodeného Poľska Mieczysława Jurgielewicza (13:00 – 16:00), a napokon na vedu, fyziku a pokusy (9:00 – 12:00, workshop vedie Veda nás baví, n.o.), ktoré budú inšpirované postavou Stefana Pieńkowského, tvorcu Inštitútu experimentálnej fyziku Varšavskej univerzity.

Premiéra animovaného filmu, ktorý vznikne na workshopoch a výsledky výtvarnej súťaže spolu s odovzdaním cien sa uskutočnia v júni v Kine Lumiére.

Tancovala ihla s nitkou:

Workshop výroby divadelných bábok
Beata Westrych-Zázrivcová
9:00 – 12:00
od 9 do 12 rokov
maximálny počet účastníkov: 15 detí
Ako sa vyrábajú bábky? Odhaľme tajomstvá divadelnej bábkovej „kuchyne“, v ktorej nazrieme pod pokrývku a dozvieme sa, z akých ingrediencií sa varia divadelní herci – BÁBKY! Autorka workshopu inšpirovaného básňou poľského autora Jana Brzechwu Beata Westrych-Zázrivcová z Bratislavského bábkového divadla tiež ozrejmí postup výroby rôznych typov bábok, od výtvarného návrhu, použitia materiálov, technológie konštrukcie bábky či rekvizity, farebného spracovania a kostýmovania bábok až po tvorbu divadelných kostýmov pre hercov.

Tancovala ihla s nitkou:

Workshop bábkovej animácie
Joanna Kożuch, Boris Šima
13:00 – 17:00
od 9 do 12 rokov
maximálny počet účastníkov: 15 detí
Workshop bude nadväzovať na predchádzajúcu tvorivú dielňu zameranú na výrobu divadelných bábok. Deti sa na workshope bábkovej animácie naučia, ako sa pomocou animačných techník dá vdýchnuť bábkam život. Výsledkom workshopu bude krátky animovaný film na motívy básne Jana Brzechwu – Tancovala ihla s nitkou. Premiéra filmu sa uskutoční v júni v kine Lumiére.

Svetlo a Luminiscencia:

Workshop vedy, fyziky a pokusov
Magdaléna Vičíková (Veda nás baví, n.o.)
9:00 – 12:00
od 8 do 12 rokov
maximálny počet účastníkov: 12 detí
11:00 – 12:00
od 4 do 7 rokov
maximálny počet účastníkov: 9 detí
Prostredníctvom workshopu inšpirovaného postavou Stefana Pieńkowského, tvorcu Inštitútu experimentálnej fyziku Varšavskej univerzity, si účastníci prehĺbia svoje znalosti o svetle. Naučia sa, čo je to svetlo, ako sa využíva, ako sa svetlo šíri a tiež spoznajú jeho farebné spektrum v rôznych vlnových dĺžkach. Taktiež sa naučia z čoho sa skladá dúha. Počas workshopu si vyrobia farebné spektrum, lom svetla, vodnú lupu a taktiež si urobia pokus, ktorého výsledkom je jav nazývaný luminiscencia.
Workshop pre najmenšie deti (4 – 7 rokov) potrvá hodinu a bude podobne zameraný na svetlo a luminescenciu. V záverečnej pokusnej časti sa skupina spojí so staršími účastníkmi.

Sklo a farba:

Workshop maľby podľa vitráže
Žofia Dubová, Palo Macho
13:00 – 17:00
od 8 do 12 rokov
maximálny počet účastníkov: 15 detí
Na kreatívnych workshopoch Sklo a farba sa budú deti venovať maľbe na sklo. Tvorivé dielne sú inšpirované vitrážou Symbol obrodeného Poľska Mieczysława Jurgielewicza. Deti si dozvedia o vitrážnych maliarskych technikách, pričom si ich aj samy vyskúšajú.

Odporúčame

cvičenie a plávanie

Jump aréna v Bratislave

Viete, kde si môžete v Bratislave zaskákať tak, že sa vam až zatočí hlava? Objavili sme veľkorysý priestor určený práve na...Viac
detské oslavy

Makovice

Komunitný priestor s kaviarňou a vegetariánskou kuchyňou v Stupave. V Makovici sa pravidelne organizujú workshopy, diskusie,...Viac
blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!
blog

Top 10 kaviarní s detským kútikom

Hľadáte kaviareň, kde si budete môcť kávu aj vychutnať a v pohode dopiť? A kde sa vaše deti budú cítiť tiež dobre? Pripravili sme...Viac
14.02.2016
odporúčame!