iná akcia

Lesnícke dni 2016

Mestské lesy v Bratislave aj v tomto roku v rámci podujatia Bratislava pre všetkých pozývajú všetkých na program Lesníckych dní 2016 na Partizánskej lúke.

Táto akcia sa konala v minulosti

Každoročne koncom apríla a začiatkom mája organizujú lesníci po celom Slovensku Lesnícke dni. Rok 2016 je desiatym  ročníkom kampane v rámci projektu budovania pozitívneho vzťahu širokej verejnosti k lesom a ochrane prírody.

Mestské lesy v Bratislave organizujú toto podujatie v nedeľu 24. apríla 2016 v obľúbenom areáli na Partizánskej lúke. Podujatie je  súčasťou celomestského podujatia „Bratislava pre všetkých. Pestrý program plný zážitkových aktivít pre rodiny s deťmi je pripravený v čase od 10 do 17 hodiny.

Lesníci a ochrancovia prírody pripravili pre návštevníkov  súťaže a aktivity zamerané na spoznávanie lesa, drevín, živočíchov a ochrany prírody. Deti si môžu  vyskúšať pocitový chodník, hod šiškou, určovať a spoznávať lesné zvieratá, dozvedia sa prečo a ako treba triediť odpad, kto žije vo Vydrici atď. Medzi obľúbené činnosti patrí člnkovanie na rybníku, skákanie v nafukovacom hrade a jazda na sedačkovej lanovke Snežienka  – Kamzík (Koliba). Pre dospelých sú pripravené atraktívne aktivity ako pílenie dreva a hod polenom.

Pre verejnosť organizujeme tri  exkurzie.  Exkurziu „Poznáš stromy v lese?“ – organizujú Mestské lesy v Bratislave. Ďalšie  exkurzie „Spoznávanie územia európskeho významu – Vydrica“ a  „Vtáčie hlasy“ spoluorganizujú partnerské organizácie.

Spestrením tohtoročných lesníckych dní bude vystúpenie sokoliarov pod vedením Mgr. Pavla Michala, ochutnávka včelích produktov, tvorivé dielne pre deti – drôtikárstvo, rezbárstvo a účasť Biofarmy zo Stupavy.

Program vyvrcholí slávnostným ukončením a zapálením vatry o 17 hodine. 

Podujatie spoluorganizujú viaceré partnerské organizácie z oblasti lesníctva a ochrany životného prostredia.

Odporúčame

blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!
zvieratá a farmy

Biofarma Príroda

Salaš Biofarma Príroda je ideálne miesto na poldenný výlet. Nájdete tu všetky možné domáce zvieratá, hladkaciu ZOO, ihrisko pre...Viac
reštaurácia

Café Berlinka SNG

Slovenská národná galéria má svoju galerijnú kaviareň Café Berlinku, s pestrým menu, krásnym výhľadom na rieku a novým detským...Viac
divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac