iná akcia

Lesnícke dni 2016

Mestské lesy v Bratislave aj v tomto roku v rámci podujatia Bratislava pre všetkých pozývajú všetkých na program Lesníckych dní 2016 na Partizánskej lúke.

Táto akcia sa konala v minulosti

Každoročne koncom apríla a začiatkom mája organizujú lesníci po celom Slovensku Lesnícke dni. Rok 2016 je desiatym  ročníkom kampane v rámci projektu budovania pozitívneho vzťahu širokej verejnosti k lesom a ochrane prírody.

Mestské lesy v Bratislave organizujú toto podujatie v nedeľu 24. apríla 2016 v obľúbenom areáli na Partizánskej lúke. Podujatie je  súčasťou celomestského podujatia „Bratislava pre všetkých. Pestrý program plný zážitkových aktivít pre rodiny s deťmi je pripravený v čase od 10 do 17 hodiny.

Lesníci a ochrancovia prírody pripravili pre návštevníkov  súťaže a aktivity zamerané na spoznávanie lesa, drevín, živočíchov a ochrany prírody. Deti si môžu  vyskúšať pocitový chodník, hod šiškou, určovať a spoznávať lesné zvieratá, dozvedia sa prečo a ako treba triediť odpad, kto žije vo Vydrici atď. Medzi obľúbené činnosti patrí člnkovanie na rybníku, skákanie v nafukovacom hrade a jazda na sedačkovej lanovke Snežienka  – Kamzík (Koliba). Pre dospelých sú pripravené atraktívne aktivity ako pílenie dreva a hod polenom.

Pre verejnosť organizujeme tri  exkurzie.  Exkurziu „Poznáš stromy v lese?“ – organizujú Mestské lesy v Bratislave. Ďalšie  exkurzie „Spoznávanie územia európskeho významu – Vydrica“ a  „Vtáčie hlasy“ spoluorganizujú partnerské organizácie.

Spestrením tohtoročných lesníckych dní bude vystúpenie sokoliarov pod vedením Mgr. Pavla Michala, ochutnávka včelích produktov, tvorivé dielne pre deti – drôtikárstvo, rezbárstvo a účasť Biofarmy zo Stupavy.

Program vyvrcholí slávnostným ukončením a zapálením vatry o 17 hodine. 

Podujatie spoluorganizujú viaceré partnerské organizácie z oblasti lesníctva a ochrany životného prostredia.

Odporúčame

vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac
reštaurácia

Café Berlinka SNG

Slovenská národná galéria má svoju galerijnú kaviareň Café Berlinku, s pestrým menu, krásnym výhľadom na rieku a novým detským...Viac
múzeum

Schloss Hof

Cisársky zámok Schloss Hof poskytuje perfektné prostredie vďaka jedinečnému prepojeniu imperiálneho zámku, umelecky sformovaného...Viac
blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!