iná akcia
literárna akcia

Posvieťte si s nami na sny - knižný klub pre deti

Knižný klub pre deti s Miriam a Martinou. Pre deti od päť rokov.
Táto akcia sa konala v minulosti

8. októbra, 10:00: O Kátě, která chtěla být dědečkem

Kým chceš byť? Smetiarkou? Baleťákom? Učiteľom? Strojvodkyňou? Príď nám povedať svoje nápady!

Prečítame si aj o Káti, ktorá chce byť deduškom. Takým, čo má po vreckách citrónové bonbóny, nikam sa neponáhľa a na hlave nosí biely obláčik. A vlastne, vieš, že aj my raz budeme starí? Čo budeš nosiť vo vrecku, keď budeš mať 70 rokov? (Môžeš si to aj doniesť so sebou.)

Stretneme sa v Artfore na Kozej a presunieme sa do neďalekého Kalabu na Zámockej ulici. Cestou pozbierame stopy po Kátinom deduškovi.

---

22.októbra, 10:00: Jefferson

Čo keď ráno odídeš z domu, že si len ideš „poladiť frizúru“ ku kaderníkovi a v rúre necháš zapekať zemiaky so smotanou, lenže cestou ťa skoro niekto zrazí a u kaderníka ťa čaká galiba. Tvoj život je v sekunde v troskách a tvoj pokojný život sa rozplynie ako dym. Staň sa na hodinu odvážnym Jeffersonom. Poď pátrať do sveta ľudí. Buď smelý ako jazvec.

Stretneme sa v Artfore na Kozej a presunieme sa do neďalekého Kalabu na Zámockej ulici. Už cestou do Kalabu sa bude pátračka. Prineste si lupu.

---

5. novembra, 10:00 Cesta za hranice

Bola raz rodina, ktorá mala domov, svoje veci, aj svoju obľúbenú pláž. Potom prišlo nebezpečenstvo a oni museli zozbierať všetku odvahu a vydať sa na cestu. Cez les, cez vysoké múry, aj cez more. 

Príďte si prečítať o tejto ceste, pomôcť rodine nájsť bezpečné priechody cez nebezpečné hranice a porozprávať sa o tom, aké to je hľadať si nový domov.

Stretneme sa v Artfore na Kozej a presunieme sa do neďalekého Kalabu na Zámockej ulici. Už cestou nás stretnú prvé prekážky.

---

19. novembra, 10:00: Príbehostroj

René Nekuda - Príbehostroj. 

Kalab na Zámockej sa premení na dielňu plnú autoriek a autorov. Na spisovateľský dom, z ktorého budú vyletovať príbehy na počkanie. Niektoré sa razom premenia na písmená a budú putovať ďalej. Alebo to možno celé bude úplne inak. V Kalabe si kúpili Príbehostroj. Príďte si ho vyskúšať. Len jeden gombík. Štartujeme?

Stretneme sa v Artfore na Kozej a presunieme sa do neďalekého Kalabu na Zámockej ulici.

Odporúčame

ihriská a parky

Športové ihrisko Páričková

Zrekonštruované detské ihrisko vo vnútrobloku na Páričkovej ulici ponúka deťom úplné nové hracie prvky a vynovené hokejbalové...Viac
múzeum

Schloss Hof

Cisársky zámok Schloss Hof poskytuje perfektné prostredie vďaka jedinečnému prepojeniu imperiálneho zámku, umelecky sformovaného...Viac
materské centrum

Rodinné centrum Kramárik

Rodinné centrum Kramárik je centrum pre rodiny s deťmi nielen z Kramárov. Vzniklo z iniciatívy mamičiek ako odozva na potrebu...Viac
blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!