iná akcia

Zakladanie permakultúrnych záhrad v Abelande

Permanentná kultúra je taká, ktorá sa sama obnovuje a žije bez veľkých zásahov gazdu. Ak je to rybník, mali by sa tam ryby samé množiť a samé kŕmiť. Ak je to záhrada, mala by žiť bez orania, kopania, polievania a bez pletia buriny dokonca niekedy aj bez siatia.  

Táto akcia sa konala v minulosti

V gazdovskej dedinke Abeland v Lozorne máme len časť jednej záhrady klasickú-porýľovanú, ostatné sú mulčované papierom a konským čerstvým hnojom - skôr je to čistá slama a seno. Okrem ukážky záhrad, sadu a bylinných záhonov budeme  v sobotu 18.marca vyrábať štiepaný šindel a vyrábať korbáče. Začneme o 10hod a skončíme o 17 hodine.

Ďalšiu sobotu 25.marca sme budeme mlieť bio obilie na našom novom mlyne a piecť kváskový chlieb. Pozvali sme na 10 hodinu pekára z Moravy Luďka s rodinou, ktorý pečie len z ražnej múky a je ozaj profík. Ak chcete prísť na kurz pečenia, napíšte prosím na náš mail, ozveme sa vám. Navaríme domáce špeciality a tešíme sa na vás.

Odporúčame

materské centrum

Rodinné centrum Kramárik

Kramárik sa od apríla 2024 presťahoval, naše rodinné centrum nájdete na Jahodovej ulici 9. Nový domček je menší, ale o to...Viac
blog

Kam s deťmi za vodou aj v zime

Chcete sa zohriať, vyblázniť a zároveň si oddýchnuť v termálnych prameňoch? Tu je niekoľko tipov z okolia Bratislavy.Viac
05.11.2016
odporúčame!
iná akcia

Denný letný výtvarný tábor

11.8.2025 - 15.8.2025 / Stredisko kultúry Vajnorská
odporúčame!
blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!