Táto akcia sa konala v minulosti

Letné divadelné prázdniny? Ani náhodou! Veď kedy padne lepšie krásne predstavenie, či hudobný koncert, ako v teplý prázdninový podvečer? Bratislavské bábkové divadlo nezaháľa a pre malých i veľkých návštevníkov pripravilo každý júlový a augustový štvrtok bohatý kultúrny program!

Termíny predstavení: 
4. júl o 18:00 – Pesničkohry s Mirom Jilom (koncert a hry pre rodičov a deti)
11. júl o 18:00 – Hanička bez rúk (inscenácia pre deti)
18. júl o 18:00 – Noemova archa alebo Nezabudni na slona (inscenácia pre deti)
18. júl o 19:00 – Martin Geišberg (koncert)
25. júl o 18:00 – Osmijankove rozprávky o princeznách (inscenácia pre deti)

1. august o 18:00 – Safaládka a Špajdlička (inscenácia pre deti)
1. august o 19:00 – Malá čarovná flauta (koncert Hudobného centra)
8. august o 18:00 – Červená čiapočka (inscenácia pre deti)
15. august o 18:00 – Zaseknutá bundička (inscenácia pre deti)
15. august o 19:00 – Chris Ellys (koncert)
22. august o 18:00 – RozKrávka (inscenácia pre deti)
22. august o 19:00 – Andrea Bučko (koncert)

Každý štvrtok (od 4. júla do 22. augusta), vždy od 18:00 a navyše na čerstvom vzduchu. Prázdninové Letodivy potešia rozprávkou malých a skvelým koncertom zase dospelých. Prvá letná sezóna Bratislavského bábkového divadla bude navyše prebiehať v unikátnych priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu). Príďte aj vy oživiť divadelné open-air miesto a zoberte si so sebou trebárs deku, piknikový kôš plný jedla, alebo len ľahké občerstvenie! Fantázii sa medze nekladú, najdôležitejšia je predsa dobrá nálada a chuť zažiť nové kultúrne dobrodružstvá!

A čo všetko vás čaká? 4. júla o 18:00 sa na interaktívnom koncerte pre deti môžete zoznámiť napríklad s Mirom Jilom – gitaristom, skladateľom a textárom, ktorý pre známy projekt Fíha tralala zložil piesne ako Bager a tatrovka, Slivková pesnička a viaceré ďalšie.
O týždeň neskôr, v rovnakom čase vás rozprávač a osem drevených bábok prenesie do sveta krásneho i krutého, v ktorom trpezlivosť a láska prekoná i to najhoršie zlo. To všetko v príbehu Hanička bez rúk, ktorý sa v záhrade vedľa divadla na Škultétyho predstaví 11. júla už tradične o osemnástej.
V rovnakom čase a na rovnakom mieste si 18. júla môžete na deke spolu s vašimi ratolesťami vychutnať originálne predstavenie Noemova archa alebo Nezabudni na slona – starý biblický príbeh plný zvieratiek, fantázie a humoru v réžii Petra Weincillera. O hodinu neskôr je tu pre návštevníkov koncert pesničkára Martina Geišberga a jeho hudby spievanej srdcom. Ľahká ako vietor, bosá a úprimná, oslovuje všetky generácie poslucháčov.
A v letných Letodivoch je toho omnoho viac!

Nabitý hudobný a divadelný program, možnosť posedieť si na unikátnom – znova oprášenom mieste divadelnej záhrady na Škultétyho ulici a spraviť si popri počúvaní a pozeraní spoločný rodinný piknik. Letodivy Bratislavského bábkového divadla sú tu pre všetkých, ktorí chcú premeniť svoje letné štvrtkové podvečery na kultúrne zážitky pod holým nebom. Neváhajte a poďte sa s nami diviť a dívať!   

Viac informácií a predpredaj lístkov nájdete na stránke: www.babkovedivadlo.sk

Odporúčame

detské centrum

HappyBee

Centrum pre deti od bábatiek až po predškolákov, pohybová príprava už od 6 mesiacov, unikátny detský kútik. Nechýba kávička a...Viac
blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!
blog

Top 10 kaviarní s detským kútikom

Hľadáte kaviareň, kde si budete môcť kávu aj vychutnať a v pohode dopiť? A kde sa vaše deti budú cítiť tiež dobre? Pripravili sme...Viac
14.02.2016
odporúčame!
ihriská a parky

Športové ihrisko Páričková

Zrekonštruované detské ihrisko vo vnútrobloku na Páričkovej ulici ponúka deťom úplné nové hracie prvky a vynovené hokejbalové...Viac