koncert
divadlo

Letodivy

Letodivy – letné predstavenia a koncerty Bratislavského bábkového divadla

25.07.2019, Št
01.08.2019, Št
08.08.2019, Št
15.08.2019, Št
22.08.2019, Št

Letné divadelné prázdniny? Ani náhodou! Veď kedy padne lepšie krásne predstavenie, či hudobný koncert, ako v teplý prázdninový podvečer? Bratislavské bábkové divadlo nezaháľa a pre malých i veľkých návštevníkov pripravilo každý júlový a augustový štvrtok bohatý kultúrny program!

Termíny predstavení: 
4. júl o 18:00 – Pesničkohry s Mirom Jilom (koncert a hry pre rodičov a deti)
11. júl o 18:00 – Hanička bez rúk (inscenácia pre deti)
18. júl o 18:00 – Noemova archa alebo Nezabudni na slona (inscenácia pre deti)
18. júl o 19:00 – Martin Geišberg (koncert)
25. júl o 18:00 – Osmijankove rozprávky o princeznách (inscenácia pre deti)

1. august o 18:00 – Safaládka a Špajdlička (inscenácia pre deti)
1. august o 19:00 – Malá čarovná flauta (koncert Hudobného centra)
8. august o 18:00 – Červená čiapočka (inscenácia pre deti)
15. august o 18:00 – Zaseknutá bundička (inscenácia pre deti)
15. august o 19:00 – Chris Ellys (koncert)
22. august o 18:00 – RozKrávka (inscenácia pre deti)
22. august o 19:00 – Andrea Bučko (koncert)

Každý štvrtok (od 4. júla do 22. augusta), vždy od 18:00 a navyše na čerstvom vzduchu. Prázdninové Letodivy potešia rozprávkou malých a skvelým koncertom zase dospelých. Prvá letná sezóna Bratislavského bábkového divadla bude navyše prebiehať v unikátnych priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu). Príďte aj vy oživiť divadelné open-air miesto a zoberte si so sebou trebárs deku, piknikový kôš plný jedla, alebo len ľahké občerstvenie! Fantázii sa medze nekladú, najdôležitejšia je predsa dobrá nálada a chuť zažiť nové kultúrne dobrodružstvá!

A čo všetko vás čaká? 4. júla o 18:00 sa na interaktívnom koncerte pre deti môžete zoznámiť napríklad s Mirom Jilom – gitaristom, skladateľom a textárom, ktorý pre známy projekt Fíha tralala zložil piesne ako Bager a tatrovka, Slivková pesnička a viaceré ďalšie.
O týždeň neskôr, v rovnakom čase vás rozprávač a osem drevených bábok prenesie do sveta krásneho i krutého, v ktorom trpezlivosť a láska prekoná i to najhoršie zlo. To všetko v príbehu Hanička bez rúk, ktorý sa v záhrade vedľa divadla na Škultétyho predstaví 11. júla už tradične o osemnástej.
V rovnakom čase a na rovnakom mieste si 18. júla môžete na deke spolu s vašimi ratolesťami vychutnať originálne predstavenie Noemova archa alebo Nezabudni na slona – starý biblický príbeh plný zvieratiek, fantázie a humoru v réžii Petra Weincillera. O hodinu neskôr je tu pre návštevníkov koncert pesničkára Martina Geišberga a jeho hudby spievanej srdcom. Ľahká ako vietor, bosá a úprimná, oslovuje všetky generácie poslucháčov.
A v letných Letodivoch je toho omnoho viac!

Nabitý hudobný a divadelný program, možnosť posedieť si na unikátnom – znova oprášenom mieste divadelnej záhrady na Škultétyho ulici a spraviť si popri počúvaní a pozeraní spoločný rodinný piknik. Letodivy Bratislavského bábkového divadla sú tu pre všetkých, ktorí chcú premeniť svoje letné štvrtkové podvečery na kultúrne zážitky pod holým nebom. Neváhajte a poďte sa s nami diviť a dívať!   

Viac informácií a predpredaj lístkov nájdete na stránke: www.babkovedivadlo.sk

Odporúčame

blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!
iná akcia

Rytieri na Devíne

Hrad Devín... Pamätá si mnohé udalosti - krásne a povznášajúce, ale i kruté a nemilosrdné. Vojna nikdy nepriniesla radosť a...Viac
3.8.2019 - 31.8.2019 / Hrad Devín - Národná kultúrna pamiatka
CITYLIFE odporúčame!
materské centrum

Rodinné centrum Kramárik

Rodinné centrum Kramárik je centrum pre rodiny s deťmi nielen z Kramárov. Vzniklo z iniciatívy mamičiek ako odozva na potrebu...Viac
ihriská a parky

Športové ihrisko Páričková

Zrekonštruované detské ihrisko vo vnútrobloku na Páričkovej ulici ponúka deťom úplné nové hracie prvky a vynovené hokejbalové...Viac