Detské múzeum SNM - zatvorené

múzeum

Detské múzeum od roku 2017 ukončilo svoju činnosť.

Detské múzeum víta všetky deti a dospelých. Je to priestor bez bariér, ktorý je vymyslený tak, aby sa v ňom cítili pohodlne a bezpečne všetci bez ohľadu na vek alebo zdravotné obmedzenia.

Detské múzeum poskytuje priestor pre rodiny s deťmi stráviť spoločné chvíle a inšpirovať k celoživotnému vzdelávaniu prostredníctvom hry.

Ponúkame alternatívu aktívneho a tvorivého spôsobu trávenia voľného času, vyzývajúcu deti k aktívnej participácií s vytvoreným prostredím: v rámci interaktívnych výstav, sofistikovaných detských ihrísk, tvorivých dielní, ale aj špecializovaných programov.

Na rozdiel od klasického múzea či iných inštitúcií využíva Detské múzeum najmä princíp „rukolapnosti“ (hands on), takže dotýkať sa vystavených exponátov je u nás povolené.

Okrem interaktívnych výstav, ktoré sa menia každého pol roka, je tu vytvorený priestor pre aktivity rozdelené podľa veku alebo druhu činnosti.

Tvorivé dielne ponúkajú možnosť pre deti a ich rodičov so šikovnými rukami.

Kútik pre najmenších – je priestor určený hrám a poznávaniu detičiek od 0 – 4 rokov.

Po občerstvení vedomostí a zručností isto dobre padne aj možnosť občerstviť i telo. Naša Detská cukráreň je tu pre vás.

Okrem kníh na prezenčné čítanie sme pripravili aj malý Obchodík s ponukou na kúpu nevšedných hračiek pre malých vedátorov.

Vchod do Detského múzea SNM je z Múzejnej ulice (za prvým rohom). 

Detské múzeum SNM
Vajanského nábrežie 2
81331 Bratislava


+421 2/2046 9160
info@detskemuzeum.sk

http://www.muzeum.sk/?obj=muzeum&ix=dm_snm
Otváracie hodiny:
Ut: 10 - 18
St: 10 - 18
Št: 10 - 18
Pi: 10 - 18
So: 10 - 18
Ne: 10 - 18
Vstupné:

Dieťa 3€, Dospelí a študenti 2€, Žiaci v rámci školskej skupiny 2€

Odporúčame

ihriská a parky

Železná studienka a Partizánska lúka

Patria medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Obe sú súčasťou Bratislavského lesoparku a nachádzajú sa na juhu...Viac
múzeum

Múzeum dopravy

Múzeum sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice 19.storočia. Cestnú dopravu...Viac
materské centrum

Rodinné centrum Kramárik

Rodinné centrum Kramárik je centrum pre rodiny s deťmi nielen z Kramárov. Vzniklo z iniciatívy mamičiek ako odozva na potrebu...Viac
cukráreň

Elezi - Vajnory

Rodinná cukráreň, ručná výroba, tradičné receptúry, klasické prírodné suroviny, bez pridania chemických konzervačných látok...Viac