Mlyn Klepáč

detské oslavy
kaviareň
iné miesto

Klepáč je ôsmy mlyn na Vydrici v lokalite Železnej studienky, ktorá je síce súčasťou mesta, no zároveň je obklopená lesmi.

História
Vznik vodných mlynov vo Vydrickej doline spomína vo svojej práci „Technické pamiatky Mlynskej doliny“ Ján Hanušin. Dialo sa tak od 13-teho storočia. Koncom 14. storočia pri Vydrickom potoku už jestvovalo deväť obilných mlynov. Iné zdroje podľa stránky klepac.sk uvádzajú rozmach vodných mlynov v okolitých krajinách v 15-tom storočí. "V tomto storočí sa ujalo pre Vydrickú dolinu tiež pomenovanie Mlynská dolina. Až do polovice 19. storočia boli všetky mlyny v činnosti ale v ďalšom období táto ich činnosť zanikla. Tomuto osudu sa nevyhli ani energeticky výkonné mlyny ako bol siedmy alebo deviaty mlyn napriek ich prestavbe a zmodernizovaniu."

Názov mlynu Klepáč je odvodený z nemeckého slova Klepeis. V historických záznamoch zo začiatku 18. storočia sa uvádza, že to bola relatívne malá usadlosť. Obkolesovali ju zalesnené svahy, okolitú rovinatú plochu využívali ako ovocný sad a na pestovaanie zeleniny. Občas ho prezývali aj "churobný", obkolesoval ho vodný tok. V čase intenzívnych lejakov sa koryto menilo a voda zaplavovala budovy naokolo. 

Občerstvenie: Na Klepáči funguje aj bufet a občerstvenie. Dať si tu môžete nealkoholický nápoj, jedál, cukrovinky, lokšu, makové šúlance a podobne. V chladných zimných mesiacoch varené vínko, horúcu čokoládu, horúce jabĺčko či čaj. 

_______________________________________________________________________________________________________________

Narodeninová oslava v Mlyne Klepáč 

Termíny: Oslavy sa tu konajú v týždni od pondelka do piatku v termíne podľa vašich predstáv. Cez víkend sú denne 2 oslavy od 10:00 do 13:00 hod. Druhá oslava trvá od 14:00 do 17:00 hod. 
Oslavy sú určené pre deti od 2,5 do 15 a viac rokov, minimálny počet 7 detí. Deťom sa venuje jeden alebo viac animátorov.  

Parkovanie: Zaparkovať môžete na parkovisku pri Partizánskej lúke, oslávenec dostane 1 parkovaciu kartu na parkovisko pri mlyne. 

Program: Oslava trvá 3 hodiny, prvú dlhšiu časť strávia deti dobrodružnými hrami v lese. vynrať si môžete z týchto hier:  Pokladovka, Špióni, Cesta okolo sveta, Vyslobodenie vodníka Klepáča, Po stopách Yettiho, Ryžovanie zlata, Princezné, Poníky, Transformers, Z rozprávky do rozprávky, Tajný odkaz Monsteriek, Dračie skaly, Piráti na Železnej, Violetta a jej tajomstvo, Dinosaury, Misia tajných agentov a iných. Zaujímavsťou je, že v okolí sa nachádzajú bunkre. 

Po návrate na mlyn nasledujú gratulácie, občerstvenie, darčeky a narodeninová torta vo  vyzdobených priestoroch. Zvyšný čas môžu deti stráviť v dielňach, napr. maľovaním na tvár na trampolíne (za poplatok), môu tancovať na minidiskotéke, zahrať si futbal a podobne. 

Tvorivé dielne: Ak chcete aby boli súčasťou oslavy vášho dieťaťa, techniku, ktorú sa deti naučia si dohodnete aj v závislosti od veku detí. V ponuke je napr. drôtovanie, šperkovanie, výroba náušníc, plstenie, výroba hračiek, papiera, magnetiek, misiek, pieskovanie, maľovanie plátených tašiek. 

Zvieratá: Súčasťou oslavy môžu byť aj psíkovia Caramel a Cato, ktorí sú adoptovaní a sprevádzajú deti od leta 2015 na detských aktivitách organizovaných na mlyne. 

Cenník: 
35 € prenájom priestoru + 10 € na každé zúčastnené dieťa. 
V cene 10 €/dieťa je zahrnuté: trojhodinový program pre deti, odmeny pre deti, poklad, výzdoba priestorov, zapožičanie kuchynských potrieb. Na ozdobu si ale treba priniesť: jednorázové poháre, tanieriky, vidličky a servítky s obľúbeným motívom dieťaťa. Občerstvenie, torta a pohostenie nie je v cene, ale v  prípade záujmu to vedia zabezpečiť .

Cenník prenájmu trampolíny počas oslavy aj ďalšie informácie nájdete na stránke www.klepac.sk. 

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Klepáč - združenie pre ôsmy mlyn na Vydrici
Cesta mládeže 5
83101 Bratislava


0948 444 717
mlynklepac@gmail.com

http://www.klepac.sk/
Otváracie hodiny:

Odporúčame

blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!
festival

Staromestské kultúrne leto 2022

Mestská časť Bratislava-Staré mesto pre vás počas letných prázdnin opäť organizuje hudobné, divadelné a iné voľnočasové aktivity...Viac
Ne 26.6.2022 - 25.8.2022 / Bratislava
CITYLIFE odporúčame!
koncert

Konvergencie 2022: Spoločné ihriská / detský koncert

So 24.9.2022 / Stará radnica
CITYLIFE odporúčame!
ihriská a parky

Železná studienka a Partizánska lúka

Patria medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Obe sú súčasťou Bratislavského lesoparku a nachádzajú sa na juhu...Viac