Mlyn Klepáč

detské oslavy
kaviareň
iné miesto

Klepáč je ôsmy mlyn na Vydrici v lokalite Železnej studienky, ktorá je síce súčasťou mesta, no zároveň je obklopená lesmi.

01.07.2019, Po - 30.08.2019, Pi
Letný tábor na mlyne Klepáč detský tábor

História
Vznik vodných mlynov vo Vydrickej doline spomína vo svojej práci „Technické pamiatky Mlynskej doliny“ Ján Hanušin. Dialo sa tak od 13-teho storočia. Koncom 14. storočia pri Vydrickom potoku už jestvovalo deväť obilných mlynov. Iné zdroje podľa stránky klepac.sk uvádzajú rozmach vodných mlynov v okolitých krajinách v 15-tom storočí. "V tomto storočí sa ujalo pre Vydrickú dolinu tiež pomenovanie Mlynská dolina. Až do polovice 19. storočia boli všetky mlyny v činnosti ale v ďalšom období táto ich činnosť zanikla. Tomuto osudu sa nevyhli ani energeticky výkonné mlyny ako bol siedmy alebo deviaty mlyn napriek ich prestavbe a zmodernizovaniu."

Názov mlynu Klepáč je odvodený z nemeckého slova Klepeis. V historických záznamoch zo začiatku 18. storočia sa uvádza, že to bola relatívne malá usadlosť. Obkolesovali ju zalesnené svahy, okolitú rovinatú plochu využívali ako ovocný sad a na pestovaanie zeleniny. Občas ho prezývali aj "churobný", obkolesoval ho vodný tok. V čase intenzívnych lejakov sa koryto menilo a voda zaplavovala budovy naokolo. 

Občerstvenie: Na Klepáči funguje aj bufet a občerstvenie. Dať si tu môžete nealkoholický nápoj, jedál, cukrovinky, lokšu, makové šúlance a podobne. V chladných zimných mesiacoch varené vínko, horúcu čokoládu, horúce jabĺčko či čaj. 

_______________________________________________________________________________________________________________

Narodeninová oslava v Mlyne Klepáč 

Termíny: Oslavy sa tu konajú v týždni od pondelka do piatku v termíne podľa vašich predstáv. Cez víkend sú denne 2 oslavy od 10:00 do 13:00 hod. Druhá oslava trvá od 14:00 do 17:00 hod. 
Oslavy sú určené pre deti od 2,5 do 15 a viac rokov, minimálny počet 7 detí. Deťom sa venuje jeden alebo viac animátorov.  

Parkovanie: Zaparkovať môžete na parkovisku pri Partizánskej lúke, oslávenec dostane 1 parkovaciu kartu na parkovisko pri mlyne. 

Program: Oslava trvá 3 hodiny, prvú dlhšiu časť strávia deti dobrodružnými hrami v lese. vynrať si môžete z týchto hier:  Pokladovka, Špióni, Cesta okolo sveta, Vyslobodenie vodníka Klepáča, Po stopách Yettiho, Ryžovanie zlata, Princezné, Poníky, Transformers, Z rozprávky do rozprávky, Tajný odkaz Monsteriek, Dračie skaly, Piráti na Železnej, Violetta a jej tajomstvo, Dinosaury, Misia tajných agentov a iných. Zaujímavsťou je, že v okolí sa nachádzajú bunkre. 

Po návrate na mlyn nasledujú gratulácie, občerstvenie, darčeky a narodeninová torta vo  vyzdobených priestoroch. Zvyšný čas môžu deti stráviť v dielňach, napr. maľovaním na tvár na trampolíne (za poplatok), môu tancovať na minidiskotéke, zahrať si futbal a podobne. 

Tvorivé dielne: Ak chcete aby boli súčasťou oslavy vášho dieťaťa, techniku, ktorú sa deti naučia si dohodnete aj v závislosti od veku detí. V ponuke je napr. drôtovanie, šperkovanie, výroba náušníc, plstenie, výroba hračiek, papiera, magnetiek, misiek, pieskovanie, maľovanie plátených tašiek. 

Zvieratá: Súčasťou oslavy môžu byť aj psíkovia Caramel a Cato, ktorí sú adoptovaní a sprevádzajú deti od leta 2015 na detských aktivitách organizovaných na mlyne. 

Cenník: 
29 € prenájom priestoru + 10 € na každé zúčastnené dieťa. 
V cene 10 €/dieťa je zahrnuté: trojhodinový program pre deti, odmeny pre deti, poklad, výzdoba priestorov, zapožičanie kuchynských potrieb. Na ozdobu si ale treba priniesť: jednorázové poháre, tanieriky, vidličky a servítky s obľúbeným motívom dieťaťa. Občerstvenie, torta a pohostenie nie je v cene, ale v  prípade záujmu to vedia zabezpečiť .

Cenník prenájmu trampolíny počas oslavy aj ďalšie informácie nájdete na stránke www.klepac.sk. 

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Klepáč - združenie pre ôsmy mlyn na Vydrici
Cesta mládeže 5
83101 Bratislava


0948 444 717
mlynklepac@gmail.com

http://www.klepac.sk/
Otváracie hodiny:

Odporúčame

iná akcia

bratislava - inline 2019: posledná jazda!

Korčuliari, cyklisti a iné nemotorové kolieska budú opäť jazdiť po bratislavských cestách. Letné piatkové jazdy sú skvelým...Viac
Pi 23.8.2019 / Bratislava
CITYLIFE odporúčame!
blog

Kam s deťmi do reštaurácie? Top tipy v Bratislave

Hľadáte miesto, kde zorganizovať rodinnú oslavu a obávate sa ako to zvládnu deti? Alebo máte chuť len tak večer zájsť s priateľmi...Viac
25.07.2016
odporúčame!
knižnica

Miestna knižnica Petržalka

Miestna knižnica Petržalka je jednou z najväčších a najaktívnejších verejných knižníc Bratislavy. Má osem pobočiek, v ktorých sa...Viac
cukráreň

Elezi - Vajnory

Rodinná cukráreň, ručná výroba, tradičné receptúry, klasické prírodné suroviny, bez pridania chemických konzervačných látok...Viac