Nakupovanie s deťmi - Bory Mall

nákupné centrum

Testujeme Bory Mall. Dve malé deti a dvaja dospelí. Tak sme sa vydali do Bory Mall. Nakupovanie v tomto garde vyzeralo byť na začiatku dosť útrpné, no vďaka (bezplatným) ihriskám medzi obchodmi, sa nám podarilo znechutenie detí z chodenia po obchodoch výrazne zmierniť.

 

A keď sa zabávali deti, nervozita opadla aj z nás. Ak máte toho v nákupnom zozname veľa, tento systém môžeme odporučiť. Šnúra po obchodoch a šnúra po detských ihriskách je síce časovo náročnejšia, ale napokon prevládnu príjemné zážitky nad tými ostatnými.

Čo tu nájdete? 

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Parádne vonkajšie ihrisko priamo pred hlavný vstupom, ktoré je zdarma. 


Samozrejme, vláčiky a autíčka (jazda za 50 centov) ako aj v iných nákupných centrách nechýbajú. Ak by to vašim deťom nestačilo, priamo z tohto ihriska sa dostanete na ešte väčšie - vonkašie aj vnútorné ihrisko detského sveta Buppi.  

Nás ale viac bavilo ihrisko (na 1. poschodí), s interaktívnou hrou premietanou zhora nadol a bezpečnými preliezkami z mäkkého materiálu.

 

Podobné ihrisko nájdete aj na prízemí. No a do tretice sme našli aj ďalšie zaujímavé miesto s kolotočom a preliezkami. Všetko je tiež z mäkčeného materiálu takže pády a nárazy sú tlmené.

Len pár krokov odtiaľto nájdete centrum pre deti Time Out, kde sa môžu zahrať pod dohľadom. Deti do troch rokov ale musia mať doprovod. Tieto služby sú už samozrejme spoplatnené. Deti tu majú kuchynku, šmykľavku, knižky, môžu si pozrieť rozprávky v detskom kine a podobne.

Keď sa odtiaľto pozriete smerom dole cez zábradlie, uvidíte plochu s reštauráciami a bufetmi. A v strede tohto priestoru aj malé detské ihrisko, kde sa môžu deti hrať tak, že z nich nespustíte oči. Veľmi dômyseľné, palec hore.Táto skutočnosť trošku zmierňuje fakt, že sme po celý čas hladali kaviareň, kde by sa deti mohli zahrať a my by sme si v pokoji mohli vypiť dobrú kávu. Takéto miesto sme ale v Bory Mall nenašli. Ak existuje, napíšte nám, radi tam zájdeme a napíšeme o ňom. Alternatívou je Buppi detský svet: veľké detské centrum pre deti všetkých vekových kategórii s najrôznejšími atrakciami. Okrem vnútorného ihriska tu nájdete aj ihrisko pod holým nebom. Tam si síce kávu dopriať môžete, ale kaviarenskú atmosféru nečakajte.


Na tej istej "ulici" ako Buppy detský svet sídlia aj ďalšie centrá pre deti.

 

 

 

 

 

 

 


Sport Kids Academy sa zameriava na všeobecnú športovú prípravu a pohybové programy. Nie je to teda klasické miesto, kde sa Vaše dieťa zahrá, kým vy nakupujete.

Zaujímavý projekt je aj Moje mesto, kde sa deti môžu zahrať na dospelých. V niekoľkých samostatných domčekoch sa môžu "stať" predavačmi v drogérii,  poštármi, zdravotnými sestrami, moderátormi a podobne. Tento koncept je skôr pre staršie deti.

 

Bory Mall
Lamač 6780
Bratislavabory@bory-mall.sk

http://www.borymall.sk/sk/uvod
Otváracie hodiny:
Po: 10 - 21
Ut: 10 - 21
St: 10 - 21
Št: 10 - 21
Pi: 10 - 21
So: 9 - 21
Ne: 9 - 21

Odporúčame

blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!
divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac
cvičenie a plávanie

Jump aréna v Bratislave

Viete, kde si môžete v Bratislave zaskákať tak, že sa vam až zatočí hlava? Objavili sme veľkorysý priestor určený práve na...Viac
blog

Kam s deťmi za vodou aj v zime

Chcete sa zohriať, vyblázniť a zároveň si oddýchnuť v termálnych prameňoch? Tu je niekoľko tipov z okolia Bratislavy.Viac
05.11.2016
odporúčame!