Sad Janka Kráľa

ihriská a parky

Je najstarším verejným parkom v strednej  Európe. Bol založený v roku 1776.  Postupne tam boli realizované sadové úpravy s cudzokrajnými drevinami, umiestnený záhradný altánok, ktorý pôvodne slúžil ako veža františkánskeho kostola, letné divadlo a pomníky. Park má rozlohu 42 ha.

V blízkosti parku nájdete hneď niekoľko ihrísk. Rušnejšie ihrisko pri Auparku, ihrisko Detská záhrada priamo v sade, nájdete zo zadnej strany Leberfingera, alebo ihrisko na Tyršovom nábreží, pri divadle Aréna.

Parkovanie: Zaparkovať môžete na parkovisku na nábreží, za divadlom Aréna, na Viedenskej ceste, alebo v auparku (kde máte prvé 3 hodiny zdarma).
ObrázokObrázokObrázok

Sad Janka Kráľa Bratislava. Petržalka





Otváracie hodiny:
Vstupné:

Vstup do parku nie je spoplatnený. 

Odporúčame

divadlo

Bibiana dom umenia pre deti

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Orientuje sa na umeleckú tvorbu...Viac
film

Laputa: Zámok v oblakoch

Chlapec z baníckeho mestečka a dievčina, ktorej pôvod je zahalený tajomstvom, sú zatiahnutí do honby za pokladom ukrytým v bájnom...Viac
17.9.2025 - 19.9.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Thiago a Isa: Brazílske Biómy

Pi 19.9.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Dievča menom Willow

14.9.2025 - 17.9.2025 / Cinema City Eurovea
odporúčame!