Sad Janka Kráľa

ihriská a parky

Je najstarším verejným parkom v strednej  Európe. Bol založený v roku 1776.  Postupne tam boli realizované sadové úpravy s cudzokrajnými drevinami, umiestnený záhradný altánok, ktorý pôvodne slúžil ako veža františkánskeho kostola, letné divadlo a pomníky. Park má rozlohu 42 ha.

V blízkosti parku nájdete hneď niekoľko ihrísk. Rušnejšie ihrisko pri Auparku, ihrisko Detská záhrada priamo v sade, nájdete zo zadnej strany Leberfingera, alebo ihrisko na Tyršovom nábreží, pri divadle Aréna.

Parkovanie: Zaparkovať môžete na parkovisku na nábreží, za divadlom Aréna, na Viedenskej ceste, alebo v auparku (kde máte prvé 3 hodiny zdarma).
ObrázokObrázokObrázok

Sad Janka Kráľa Bratislava. Petržalka





Otváracie hodiny:
Vstupné:

Vstup do parku nie je spoplatnený. 

Odporúčame

divadlo

Nebojsa

Rozprávka o tom, ako Maruška a Nebojsa stretli nielen dvanásť mesiačikov.Viac
4.2.2026 - 5.2.2026 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
ihriská a parky

Vodárenská záhrada

Oddýchnite si vo Vodárenskej záhrade, ktorá je pre vás otvorená každý deň. Nachádza sa v areáli múzea, v tesnej blízkosti...Viac
divadlo

Takmer pyšná princezná

Takmer pyšná princezná je pôvodný slovenský rodinný muzikál Michala Babiaka a Milana Malinovského. Voľne vychádza z českej...Viac
Dom kultúry Ružinov / Divadlo bez masky
CITYLIFE odporúčame!
blog

Kam s deťmi do reštaurácie? Top tipy v Bratislave

Hľadáte miesto, kde zorganizovať rodinnú oslavu a obávate sa ako to zvládnu deti? Alebo máte chuť len tak večer zájsť s priateľmi...Viac
25.07.2016
odporúčame!