Westernové městečko Šiklův mlýn

zvieratá a farmy

Šiklův mlýn alebo aj Šikland je už dnes miesto s bohatou históriou. Chodili sme tam ešte ako deti. Odvtedy už deti máme sami. A westernové mestečko sa za ten čas rozrástlo. Dnes ponúka svojim návštevníkom pestrú paletu atrakcí a služieb. 

História

Mlyn kedysi patril rodine Šiklovcov. Rok pred pádom režimu sa do domu po babičke kúsok odtiaľto nasťahoval Libor Šikl. V údolí riečky Bobrůvky sa tu už roky konali pionierske tábory. Raz sa na takomto tábore zrodil nápad spraviť country stretnutie. Westernovej akcie sa zúčastnilo asi 50 ľudí. Nasledovala kúpa mlyna - teda toho, čo z neho ostalo a následne žiadosť o vrátenie pozemkov v reštitúcii.   

Westernové mestečko začalo písať svoju históriu v roku 1990. Stále však išlo len o dočasné mestečko a krátkodobú akciu, po ktorej sa všetky kulisy a stany rozobrali a odložili. V roku 1991 sa z víkendovej stala týždňová akcia, vyšli prvé noviny a kto chcel zaplatiť, musel si v miestnej banke vymeniť koruny za Beaver dolary. (Beaver je bobor, názov meny je odvodený od názvu rieky Bobrůvky). 

Pribudli nové stavby, Saloon, Banka, Sherif Office, Grill Room, Barber a Bar U Hrobníka

O tomto mieste sa začalo písať v celoštátnej tlači a aj to posmelilo nápad postaviť tu mestečko celoročne. Výstavba napredovala, postavili tu kostol, mestské kúpele, holičstvo, vlakovú stanicu aj s vláčikom. Milovníci histórie si tu dokonca mohli požičať dobový kostým. Divadlo pod holým nebom bolo vrcholom každého dňa. 

Ďalšou výzvou bolo spraviť Rodeo Show, čo si vyžiadalo zmeny. Pyrotechnické schopnosti predvádzali majstri tohto remela počas Nočnej show. Pribudol prírodný amfiteáter. Ďalej prišla na rad mexická časť s reštauráciou. Ubytovať sa už dalo v drevených chatkách.  

V roku 2000 pribudli bazény a program obohatilo tzv. akčné divadlo, Nasledovala výstavba hotelového komplexu Colorado Grand pre náročnejšiu klientelu.

V ZOOparku stále pribúdajú nové zvieratá a v roku 2012 areál obohatila offroadová dráha. Jar a jeseň sa nesie v znamení motocyklov. Povoziť sa môžete aj vo vlastnom stroji, alebo v tunajšom bojovom vozidle pechoty. 

Deti si môžu vyskúšať streľbu z luku, povoziť sa na vláčiku Union Pacific, zaskákať si na nafukovacích hradoch, vyblázniť sa v aquaparku, navštíviť ZOOpark

Dámy sa potešia wellness službám, môžu zájsť do požičovne kostýmov, zajazdiť si na koni.  

Celoročne je otvorené pre rôzne firemné akcie svadby, oslavy a pod. Letná sezóna s programom pre deti aj dospelých trvá od júla do asi polky septembra. Počas nej je otvorené nonstop, program je pripravený denne okrem pondelka. 

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Šiklův mlýn
Zvole 49
59256 Zvole nad Pernštejnem


00 420 566 567 400


http://www.sikland.cz/
Otváracie hodiny:
Vstupné:

Odporúčame

blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!
detské oslavy

Makovice

Komunitný priestor s kaviarňou a vegetariánskou kuchyňou v Stupave. V Makovici sa pravidelne organizujú workshopy, diskusie,...Viac
vyhliadka

Rozhľadna na Veľkej Homoli

Ak máte radi krásne výhľady spojené s príjemnou turistikou, odporúčame výlet k rozhľadni na Veľkej Homoli. Rozhľadňa Alexandra...Viac
blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!