iná akcia

Výroba syrov a prešovanie hrozna

Znova vás pozývame do Gazdovskej dedinky v Lozorne. Pripravili sme pre vás program so syrmi, hroznom a kukuricou.

Táto akcia sa konala v minulosti

Počas celého dňa budeme vyrábať syry z kravského mlieka a skúsime podojiť nejaké naše kozičky a kravku Fialku. Medzitým naplníme ručný lis hroznom, vylisujeme šťavu a ponúkneme vám čistý hroznový mušt. 

Naučíme vás ako vyrobiť syr za 15 minút. Budeme potrebovať pomocnú ruku vašich detičiek a naučíme ich ako spracovávame kukuricu, budú šúpať šúpolie a zväzovať dva klasy spolu a vešať na sušenie.

Najväčšia zábava je každý rok moržovanie kukurice. Pracovať budeme od 10 hodiny do 16 hodiny a hladošom niečo navaríme. Ostatné deti budú srtielať z luku a jazdiť na koni.

Odporúčame

múzeum

Schloss Hof

Cisársky zámok Schloss Hof poskytuje perfektné prostredie vďaka jedinečnému prepojeniu imperiálneho zámku, umelecky sformovaného...Viac
kurz / workshop

Telohra deti

Ne 22.3.2026 / DPOH
odporúčame!
blog

Top 10 kaviarní s detským kútikom

Hľadáte kaviareň, kde si budete môcť kávu aj vychutnať a v pohode dopiť? A kde sa vaše deti budú cítiť tiež dobre? Pripravili sme...Viac
14.02.2016
odporúčame!
vyhliadka

Drevená rozhľadňa na Kolibe

Pozrite sa z výšky 15-tich metrov na Bratislavu. Nová rozhľadňa na Kamzíku vám ponúkne jedinečný výhľad.Viac