divadlo

Letné divadielka v Medickej záhrade

Príďte si do Medickej záhrady pozrieť letné detské divadielka.

Táto akcia sa konala v minulosti

1. 7., 10.00 h GULLIVEROV DENNÍK, Divadlo Hotel Mária (Banská Bystrica). 
Rozprávka na motívy románu Jonathana Swifta Gulliverove cesty. V tejto rozprávke okrem všeobecných známych Obrov a Liliputánov hrdina stretne pirátov a navštívi lietajúci ostrov a krajinu koní. Všade sa stretáva s hlavným problémom a to je rôzne správanie a zvyky. Tak si diváci odnesú okrem zážitku a zábavy aj poučenie o tom, ako sa správať k druhým osobám. Namiesto opovrhovania je treba viac tolerancie a pochopenia. 

8. 7., 10.00 h KOZLIATKA, Divadlo Tuš
Boli ste už na karnevale? Barborka ešte nikdy. Pomôže jej kamarát Martin. No ako ísť na karneval, keď už nie sú žiadne masky. Ostali posledné – maska kozy a vlka. Nevadí, aspoň si môžu zahrať veselú rozprávku alebo rovno dve - o kozliatkach neposlúšných ale i poslušných.
Inscenácia vznikla na motívy rozprávok od Márie Rázusovej-Martákovej a Jaroslavy Blažkovej z knižky Kozliatka. 

15. 7., 10.00 h PRINCEZNA NA HRÁŠKU, Divadlo Koráb (Brno, CZ) 
Nie je ľahké nájsť kamaráta, ešte horšie je, keď chlapec hľadá kamarátku a najhoršie je, keď citlivý princ hľadá citlivú princeznú a ešte k tomu má prísnu mamičku a dobrého otecka, ako to už býva. Vtedy je každá rada drahá! Ešteže chytrý papagáj Žakinka má radu vždy po ruke...

22. 7., 10.00 h JAK BYLO KDYŽ NEBYLO, Nezávislá divadelní scéna SemTamFór (Slavičín, CZ)
Na svete je to už tak raz zariadené a každý z nás to veľmi dobre pozná. O čom je reč? O úplne obyčajných veciach, ako je strach z búrky, na čo je dobrý oheň,prečo je dobré mať strechu nad hlavou atď. To všetko nám, malým a bojácnym dokáže vysvetliť hocijaký dospelý v našom okolí. Ale ako to bolo kedysi dávno, keď sa na svete objavil úplne prvý človek a na všetko bol úplne sám? Príďte sa pozrieť na starý ako ľudstvo samo, príbeh pre malých aj veľkých. Přijďte se podívat na  příběh starý, jako lidstvo samo, příběh pro malé i velké.

29. 7., 10.00 h PRÍBEH RYTIERA, Teater Komika (Bratislava)
Jarmočné divadlo o rytierovi hľadajúcom to najobyčajnejšie ľudské šťastie. Putuje cestou-necestou až prichádza na zámok, kde býva krásna princezná. Jej priazeň si však musí získať svojim umom, ale i chrabrosťou a odvahou v rytierskom turnaji. A či to šťastie skutočne nájde? Presvedčte sa na vlastné oči.

5. 8., 10.00 h DCERY MATKY ZEMĚ, Divadlo ToTem (ČR)
Bábková hra na motívy indiánskych mýtov nás zavedie do ďalekej a dávnej Ameriky. Dozviete sa,ako sa z lovcov stali poľnohospodári a stretnete sa s indiánmi, ktorí objavili tajomstvo troch dcéry Matky Zeme: Fazuľa, Kukurica a tekvica.
Hra je pre deti aj dospelých, vegetariánov a mäsožravcov, indiánov a belochov.

12. 8., 10.00 h FIFO, VIERKA A ZAČAROVANÉ PRASIATKO
Malý huncút Škriatok Špinko začaruje neposlušné prasiatko Kvík a unesie ho na svoj hrad. Keďže Fifo a Vierka majú dobré srdce, rozhodnú sa prasiatku pomôcť. Potrebujú k tomu však pomoc všetkých detí a zvieratiek, ktoré žijú v rozprávkovej krajine. Celý dej je sprevádzaný poučnými témami ako sú osobná hygiena, základy správneho chovania, dôležitosť priateľstva a pomoc blížnemu.

26. 8., 10.00 h TDpaslík, Divadlo na Hojdačke
Veselá bábkovo-činoherná rozprávka o zákradnom trpaslíkovi a jeho kamarátoch, s pesničkami a inteakciami s publikom. Hlavný hrdina sa vydá zastaviť slnko, aby na jeseň neodkvitla kamarátka slnečnica. Na cestu sa vydá spolu so svetluškou a bocianom, ktorí mu na neľahkej ceste pomáhajú. Príbehovo sa zameriavame na 4 ročné obdobia, ale venujeme sa aj logopedickej téme…

2. 9., 10.00 h GUĽKO BOMBUĽKO, Divadlo Tuš
Veselé a nápadité príhody prešibaného nezbedníka Guľka Bombuľka a jeho kamarátov.

9. 9., 10.00 h ZAJKO FAJKO A HADÍK VADÍK, Agentúra MaKiLe
Strážkyne lesa Katlinka a Silvána vás prevedú príbehom o priateľstve. Alebo o hádke? Veď posúďte sami:
Zajko Fajko je usilovný záhradkár a stará sa o svoje kvietky. Preto ho neteší, ak mu niekto behá, tancuje a či spí na lúke. A keď sa doplazí hadík Vadík, ktorému všetko vadí, a nechce odísť, stane sa nešťastie a hadík je zranený. Nájde sa medzi divákmi „kvalifikovaný“ doktor, aby hadíka vyliečil a priateľstvo hadíka a zajka obnovil?

16. 9., 10.00 h HLÚPE KURA, Divadlo JAJA
Deti sa zábavnou formou dozvedia o fantastických prírodných úkazoch: ako prichádzajú na svet kuriatka, prečo húseničky cez zimu spinkajú, čo sa im sníva a všeličo iné…).
Hlúpe kuriatko neposlúcha svoju mamičku a utečie jej do sveta. Stretne veľa zvieratiek a samé na vlastnej koži sa presvedčí, že “mamička mala pravdu”.

Odporúčame

knižnica

Miestna knižnica Petržalka

Miestna knižnica Petržalka je jednou z najväčších a najaktívnejších verejných knižníc Bratislavy. Má osem pobočiek, v ktorých sa...Viac
blog

Najlepšie ihriská v Bratislave a okolí

Radi chodíte s deťmi von, no otravuje vás už chodiť na to isté ihrisko? Tipov, kde ísť v rámci Bratislavy a okolia je viac ako...Viac
03.10.2016
odporúčame!
blog

Kam z mesta za zvieratami

Jar je konečne tu, príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku. Chcete vedieť kde uvidíte malé jahniatka, kozičky, kuriatka,...Viac
24.03.2016
odporúčame!
divadlo

Fašiangy na zámku Schloss Hof

22. a 23. februára sa na zámku Schloss Hof môžete tešiť na veselý fašiangový program, plný zábavy, hier i napätia. Najmenších...Viac
22.2.2020 - 23.2.2020 / Schloss Hof
odporúčame!