Výlet loďou

vyhliadka

Ak neviete kam na výlet, vyberte sa na nenáročnú plavbu po Dunaji. Máte na výber 4 možnosti, kam sa môžete vyhliadkovými loďami Prešov a Martin a eventovou loďou Harmónia vybrať.

Upozornenie: Plavba Bratislavský okruh od 12.8.2021 - 15.8.2021 nepremáva

Viac o lodiach: Prešov, Martin a Harmónia 

1. Bratislava - Devín - Bratislava
Obľúbený výlet loďou k zrúcaninám hradu Devín a sútoku riek Dunaja a Moravy s prestávkou na Devíne.

Plavba začína pohľadmi na historickú časť Bratislavy a jej nábrežie a Bratislavský hrad, pokračuje popod Nový most a most Lafranconi smerom ku hradu Devín.

Stredoveký hrad Devín (12. až 16. st.) je národná kultúrna pamiatka. Stojí na skale vo výške 212 m nad morom. Bol vybudovaný na mieste rímskej stavby a veľkomoravského hradiska, známy už v roku 864 ako Dowina. Hrad v roku 1809 napoleonské vojská vyhodili do vzduchu. V súčasnosti je na hrade archeologické múzeum.

Vstupenky zakúpite za 15€ (deti od 2r. - 15r. 10€ / bicykle 2€)

Cestovný poriadok 2021: (platný pre obe linky)
od 15.5.2021 do 29.8.2021 - každý deň okrem pondelka
od 30.8.2021 do 24.10.2021 - premáva iba cez víkendy a sviatky

Linka I - odchod o 10.00 / príchod na Devín o 11.30 / 2 hodiny prestávka / odchod o 13.30 / príchod do BA o 14.00
Lina II - odchod o 14.30 / príchod na Devín o 16.00 / 2 hodiny prestávka / odchod o 18.00 / príchod do BA o 18.30
 

2. Bratislavský okruh
Panoramatická plavba popod Bratislavské mosty s nezvyčajnými pohľadmi na mesto z paluby vyhliadkovej lode.

Počas plavby sa budete môcť pokochať výhľadom na historickú časť Bratislavy, jej nábrežie a Bratislavský hrad. Potom plavba pokračuje popod most SNP /most bez podpier zavesený na asymetrickom pylóne/, ktorý je jednou z hlavných dominánt mesta až po most Lafranconi, kde sa loď otáča. Na pravom brehu Dunaja upúta Sad Janka Kráľa a na záver si môžete vychutnať, v úseku medzi Starým mostom a mostom Apollo, výhľad na obe strany Dunaja.

Vstupenky zakúpite za 8€ (deti od 2r. do 15r. 5€, bicykle 2€)

Služby
Počas plavieb na palube ponúkame nápoje a občerstvenie. 
Pri skupinách od 10 osôb písomná rezervácia nutná.
Možnosť objednať sprievodcovské služby pre ucelené kolektívy od 10 osôb (aj v cudzom jazyku) - pešia prehliadka mesta, trvanie 2 hodiny. Cena a informácie v cestovnej agentúre.

Viac informácií nájde na: Vyhliadková plavba - Bratislavský okruh3. Bratislava - Čilistov - Bratislava s možnosťou vstupu do Aqua Sphere Xbionic
Čilistov - priestor na zábavu, aktívny odpočinok a relax pri vode. Park s rozlohou 18 ha ponúka širokú paletu možností stráviť príjemný deň v prírode.

Čilistov predstavuje aktívny odpočinok a relax pri vode na upravenej kaskádovitej pláži. Zo športových aktivít je na výber volejbal, futbal, bedminton, stolný tenis alebo petangue. Aktívny program môžete vymeniť aj za pokojný piknik s rodinou alebo príjemné prechádzky v okolí povodia Dunaja. Pre najmenších účastníkov je pripravená mini ZOO. 

Pri návšteve reštaurácie si pochutnáte na miestnych špecialitách. Milovníci cykloturistiky sa môžu vrátiť do Bratislavy po hrádzi pri Dunaji a navštíviť po ceste množstvo kultúrnych a historických pamiatok.

Pre všetkých pasažierov ponúkame 13% zľavu na konzumáciu v hoteli Kormorán, ktorý sa nachádza pri výstupe z lode v lokalite Čilistov.

Vstupenky zakúpite za 17€ (deti od 2r do 15r. 12€, študent, zťp a senior 60+ 15,30€)
Vstupenky vrátane 3 hod. vstupu do Aquatic sphere 29€ / deti 25€ / v zľave 27€

Bazény a vodné atrakcie – x-bionic® aquatic sphere ponúka návštevníkom široké spektrum vonkajších a krytých bazénov navrhnutých pre maximálny športový výkon i kvalitný relax.

Prieplavový bazén s atrakciami (vodné chrliče, divoká rieka, vodné trysky), 35 °C
Detský interiérový bazén, 33 °C
Detský exteriérový bazén, 33 °C
2 vnútorné tobogany
2 vonkajšie tobogany
Rodinná šmykľavka
RENAULT Aquatic ninja v 50m bazéne
Plavba sa uskutoční pri minimálnom počte 60 pasažierov.

Cestovný poriadok 2021:
Plavby sa konajú len v konkrétnych termínoch 3.7.,17.7.,7.8.,21.8.2021 nasledovne:

odchod o 10.00 / príchod do Čilistova o 11.15 / 4 hodiny prestávka / odchod o 15.15 / príchod do BA o 17.15

Spap - lod a.s. si vyhracuje právo , v prípade nízkeho počtu záujemcov plavbu zrušiť. 4. Bratislava – Gabčíkovo - Bratislava

Obľúbený výlet loďou Harmónia k vodnému dielu Gabčíkovo s preplavením plavebných komôr.

Vodné dielo Gabčíkovo dokončili v roku 1992 po pätnástich rokoch výstavby. Zámerom staviteľov bolo zamedziť záplavám a vytvoriť spoľahlivú plavebnú dráhu v neustále sa meniacej rieke Dunaj. V Gabčíkove boli vybudované dve plavebné komory a vodná

elektráreň. Vodné dielo v Gabčíkove postavili na využívanie utvoreného spádu na výrobu elektrickej energie, na prekonávanie rozdielu hladín v plavebných komorách a na odvádzanie prípadných povodňových vôd.

Komory sú situované na ľavej strane rieky. Ponad vodný stupeň vedie 10 metrov široký cestný most. Prevádzka elektrárne je plne automatizovaná. Celý proces môžete sledovať priamo z mosta. Každá z komôr má pôdorysné rozmery 34 x 275 metrov s minimálnou hĺbkou vody 4,5 metra a umožňuje lodiam prekonať výškový rozdiel v rozmedzí 16 – 23,3 metra.

Do každej z komôr sa zmestí až 299 000 m3 vody. Plnenie a vypustenie plavebných komôr trvá asi 30 minút.

Vstupenky zakúpite za 26€ (deti od 2r. do 15r. 20€)

Cestovný poriadok 2021:
Iba v nedele 15.8.2021 a 12.9.2021: odchod z BA o 11.00 / príchod do BA 18.00

Plavba sa uskutoční pri minimálnom počte 100 pasažierov.

Spap- lod a.s. si vyhracuje právo , v prípade nízkeho počtu záujemcov plavbu zrušiť, prípadne presunúť na menšiu loď z flotily Spap-lod.a.s.

Cena lístka  je vrátane slovensky hovoriaceho sprievodcu/ výklad počas plavby/. V prípade nepreplavenia lode plavebnou komorou v dôsledku nepriaznivého počasia sa cestovné nevracia.

Služby
Počas plavby je možné na palube lode Harmónia  zákupiť občerstvenie, studené a teplé nápoje a vychutnať si ich na hornej palube , ktorá Vám poskytne nádherné výhľady počas celej plavby
Pri skupinách od 10 osôb písomná rezervácia nutná.

Lodná preprava: 

Loď Harmónia
2 paluby: dolná uzavretá s max kapacitou do 200 osôb - podľa usporiadania sedenia.
Horná prekrytá vyhliadková paluba s max kapacitou do 220 osôb.
Dĺžka: 41,9 m
Šírka: 9 m
Klimatizácia
Technické vybavenie oboch palúb

Služby
Kompletne vybavená kuchyňa - jedlá sú čerstvo pripravované priamo na lodi.
Výber teplých /studených, alkoholických/ nealkoholických nápojov
Cateringová ponuka podľa požiadaviek
Konferenčné balíky služieb
Svadobné balíky služieb
Doplnkový program /hudobná produkcia, rôzne vystúpenia a programy/

Loď Prešov

Bez ohľadu na to, či si vyberiete miesto na hornej alebo dolnej palube, z oboch sa vám naskytnú nádherné výhľady na povodie Dunaja a dominanty nášho hlavného mesta. Okrem pravidelných plavieb je vyhliadková loď Prešov k dispozícii aj na prenájom pre realizáciu súkromnej plavby.

S kapacitou 220 miest poslúži aj spoločnostiam s väčším počtom zamestnancom, napríklad ako ideálny prepravný prostriedok na podujatie či večierok organizovaný mimo hlavného mesta.  Súčasťou lode je aj bar a v prípade záujmu zabezpečíme tiež živú alebo reprodukovanú hudbu.

Loď Martin

Na rozdiel od vyhliadkovej lode Prešov, loď Martin disponuje síce o niečo menšou, ale stále veľmi zaujímavou, kapacitou 160 miest. Na spodnej palube sa nachádza reštauračná časť a oddelený salónik pre 18 ľudí, ktorí tak môžu mať počas plavby maximálne súkromie na pracovné stretnutie či súkromnú oslavu.

Vyhliadková loď Martin slúži pre potreby pravidelných okružných plavieb a zároveň je možné si ju celú prenajať pre súkromnú plavbu podľa individuálneho želania klienta vrátane hudby či iných doplnkových služieb.

Otváracie hodiny:

Odporúčame

ihriská a parky

Športové ihrisko Páričková

Zrekonštruované detské ihrisko vo vnútrobloku na Páričkovej ulici ponúka deťom úplné nové hracie prvky a vynovené hokejbalové...Viac
blog

Lyžovačka na Pezinskej Babe

Lyžiarske stredisko Baba nájdete len kúsok od Bratislavy, 12 km od mesta Pezinok. Nachádza sa na hrebeni Malých Karpát vo výške...Viac
10.01.2016
odporúčame!
blog

Kam s deťmi v zlom počasí

Či je leto a či zima, zlé počasie nás dokáže vždy potrápiť. Hlavne našu fantáziu. Najmä ak trvá dlhšie a vymyslieť zaujímavý a...Viac
09.10.2016
odporúčame!
knižnica

Miestna knižnica Petržalka

Miestna knižnica Petržalka je jednou z najväčších a najaktívnejších verejných knižníc Bratislavy. Má osem pobočiek, v ktorých sa...Viac