film

Elementy (dabing)

Nový, celovečerný film štúdií Disney a Pixar, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorú priateľstvo so zábavným a roztopašným chlapcom menom Wade dovedie k pochybnostiam o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť.
Táto akcia sa konala v minulosti

Režisér filmu Peter Sohn hovorí, že príbeh, ktorý je preňho veľmi osobný, začal kresbou ohňa a vodnej postavy, ktoré spolu komunikujú. "Predstavoval si nečakané priateľstvo medzi živlami a vzťah, ktorý určite vyvolá trápnosti, vtipkovanie a vtipné prešľapy".  

Dej filmu “Elemental” sa odohráva v meste, ktoré spája prvky rôznych prostredí ukazuje, že protiklady sa skutočne priťahujú. “Je to komédia plná srdca,” hovorí producentka Denise Reamová. “Je to príbeh o vzťahoch – medzi ohňom a vodou, medzi rodičmi a ich deťmi a medzi nami všetkými a našimi susedmi, ktorí možno nevyzerajú ako my. Je to sčasti komédia, sčasti rodinná cesta a sčasti stret kultúr.” 

Elemental, USA, 2023, 109 min, dabing
Réžia:
Peter Sohn

Film na ČSFD

Odporúčame

múzeum

Múzeum dopravy

Múzeum sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice 19.storočia. Cestnú dopravu...Viac
festival

Festival zabudnutých remesiel 2024

24.8.2024 - 25.8.2024 / Hrad Červený Kameň
CITYLIFE odporúčame!
divadlo

František a cesty pod zemou

St 17.7.2024 / Letná čitáreň Medická záhrada
odporúčame!
iná akcia

Otvorený ateliér: Láska

20.7.2024 - 27.7.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!